Організатори фейкових футбольних матчів в Росії і Україні заробили трильйони євро

Шахраї інсценували фейковий футбольні матчі в Росії і Україні.

«Футбольні матчі не проводяться зараз майже ніде — і злочинці, очевидно, намагаються на цьому заробити. Повідомляється, що в Росії і Україні вони використовували неясну поточну ситуацію для того, щоб інсценувати матчі і робити на них ставки», — пише німецьке видання Die Welt .

«Заплановані футбольні матчі в Росії і Україні потрапили в поле зору слідчих через підозри в шахрайстві на ставках. (…) Франческо Бублик, глава комітету з етики та чесної гри Української асоціації футболу, підтвердив інциденти в розмові з Die Welt».

Матчі, які зазнали маніпуляцій, або зовсім не проводилися, або інсценувались так, щоб ігри закінчувалися за потрібним результатом.

«Бублик бачить взаємозв’язок між передбачуваними маніпуляціями і пандемією коронавірусу, яка привела до заборони великих заходів по всьому світу. (…) Бублик переконаний, що шахраї систематично інсценують фейковий матчі по всьому світу — насамперед в Росії та Україні. Під підозру, по його словами, потрапили десятки матчів. «Обман жахливий. Я такого ще не зустрічав», — сказав Бублик».

«В Україні мова серед іншого йде про чотири матчі другорядних команд, ставки на які можна було зробити в букмекерських конторах 25 і 26 березня. Одним з матчів був поєдинок між ФК Бердянськ і ФК Таврія. За даними букмекерів, після першого тайму, зіграного внічию, матч закінчився з рахунком 1: 5. «Букмекери повідомили мені в четвер, що до початку гри вони отримали високі ставки саме на такий результат матчу», — сказав Бублик».

«У четвер Українська асоціація футболу зв’язалася з клубами.»Президенти запевнили нас, що вони ні про що не знали і що їх команди взагалі не брали участі в матчах», — заявив Бублик. Примітно, що сторінка ФК Бердянськ у Facebook існує тільки з 21 березня, а всі повідомлення на ній стосуються матчів, які тепер перебувають під підозрою в маніпуляції», — зазначає видання.

В УЄФА у відповідь на запит видання відмовилися коментувати ситуацію. Компанії Sportradar і Genius Sports, що займаються моніторингом діяльності букмекерських компаній, також залишили письмові запити без відповіді.

«Ставки на спорт вже давно перетворилися в мільярдний бізнес. У 2018 році їх світовий оборот, за даними Європолу, склав близько 1,6 трлн євро. (…) Шахрайство на спортивних заходах давно відкрили для себе в якості джерела доходу мафіозні угруповання і синдикати. Влада і спортивні асоціації роками безуспішно намагаються мінімізувати шахрайство. Розслідування, проведене в кінці 2019 року виданнями Welt am Sonntag і ZDF, показало, що в один тільки скандал навколо ставок на теніс було залучено близько 150 гравців. Розслідування цієї справи триває», — передає Die Welt.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...