Опитування: президенту України не довіряють 49% громадян

Рівень довіри до президента України Володимира Зеленського продовжує падати, йому не довіряють вже 49% громадян, знижується і загальний рівень довіри до влади.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва».

«Спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо в грудні 2019 року недовіру кабінету міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то в липні 2020 роки не довіряли 72%; Верховній раді — 54% і 75% відповідно. Рівень недовіри президенту в грудні 2019 року і в липні 2020 року склав 31% і 49% відповідно, падіння на 18% за вказаний період», — наголошується в дослідженні, опублікованому в п’ятницю. В цілому державного апарату не довіряють 78% українців.

«Та обставина, що лідером недовіри є державний апарат в цілому, свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади і суспільством, що призводить негативну оцінку громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави і безпеку громадян», — йдеться в матеріалах дослідження.

За даними соціологів, найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним силам і добровільним батальйонам, церкви, волонтерським організаціям, Державній службі з надзвичайних ситуацій, прикордонній службі, а також українським медіа. Всім іншим інститутам недовіру виражається частіше, ніж довіру. Крім того, дані дослідження відзначають високий рівень недовіри до судової системи в цілому — 77,5%.

Опитування проводилося з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2 022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком непідконтрольних Києву територій Донбасу.

У свою чергу, за даними соціологічної компанії «Соціс», рейтинг президента України Володимира Зеленського продовжує падати. І з березня в цілому знизився майже на 15%, в разі проведення виборів найближчим часом його готові підтримати лише 25,6% населення країни. Другу позицію в рейтингу зайняв колишній глава держави Петро Порошенко, його підтримали б 14,7% населення.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...