Нові українські катери проекту «Кентавр» не виправдали покладених на них сподівань

Нові десантно-штурмові катери проекту «Кентавр» ВМС України не виправдали покладених на них сподівань і стали «важкою і незбалансованою» технікою.

Про це на своїй сторінці в фейсбуці написав військовий експерт, керівник Українського мілітарного центру Тарас Чмут.
Передбачалося, що «Кентаври» стануть покращеною версією малих броньованих артилерійських катерів — більш морехідними, швидкими, багатозадачними і зі збалансованим комплексом озброєння, однак «цього не сталося», пише Чмут.

«Катери вийшли такими ж сирими і низькоякісними, як і їх попередники, а сама конструкція просто жахливою для висадки морської піхоти (це я як морпіх говорю). Також не вийшло і зі швидкістю», — стверджує експерт.

Як вважає Чмут, це невтішно характеризує рівень всього українського військового суднобудування. За його словами, на такі проекти держава витрачає значні суми грошей, флот — «дорогоцінний час», але в підсумку військова техніка не може виконувати поставлені завдання.

«Тридцять два морпіхи, яких він повинен доставляти, перетворюють його в братську могилу. Єдина апарель на баку вузька, а щоб до неї дістатися, треба пройти чимало вузьких місць, де спокійно можна зачепитися спорядженням або зброєю», — йдеться у записі.

Чмут додав, що в десантному відділенні «кентаврів» недостатньо місця для зброї, особистих речей, габаритних вантажів. На таких катерах нікуди покласти поранених, вважає військовий експерт.

«Абсурдно виглядає застосування суцільного протикульового бронювання — від малокаліберних снарядів і ракет воно не рятує, але обмежує швидкість і маневровність. Від суцільного бронювання відмовилися після Другої світової війни. Ми ж йдемо» своїм шляхом». Знову», — журиться Чмут.

Як зазначив експерт, оснащення «кентаврів» некерованими ракетами С-8 «не піддається логіці». Він пояснив, що через невелику дальність стрільи з них по берегу неефективно, залишає бажати кращого і точність ракет.

«Стрільба з нерухомого положення абсурдна, адже катер стає мішенню. Стрільба по надводних цілях теж сумнівна, адже малий катер швидко маневрує, і потрапити буде складно, а великий корабель некеровані авіаційні ракети не сильно і зашкодять, звичайно, якщо ще катеру вдасться підійти на ті два-три кілометри для стрільби», — пише він.

Чмут висловив надію на те, що «Кентаври» ще вдасться поліпшити, і порадив ВМС країни брати приклад з західної військової техніки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...