Названа нова причина вимирання динозаврів

Вчені Коннектикутського університету в США з’ясували, що зіткнення астероїда з Землею, яке призвело до крейдо-палеогенового вимирання 66 мільйонів років тому, викликало довге блокування сонячного світла, що і стало причиною вимирання динозаврів.

Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org. Дослідники змоделювали внесок викидів сірки, пилу і сажі від удару небесного тіла в глобальні зміни клімату. Результати показали, що холод був сильним, але недостатнім для масового вимирання. Однак викиди сажі через великі лісові пожежі могли зробити небо майже непроникним для сонячних променів і зупинити процеси фотосинтезу більш ніж на рік. Таким чином, була сильно підірвана кормова база травоїдних ящерів і порушені ланцюжки харчування.

Результати роботи допомагають зрозуміти, що станеться в результаті ядерної зими, викликаної масштабною війною із застосуванням ядерної зброї.

Падіння астероїда Чиксулуб підняло гарячу хмару розплавлених твердих порід в верхні шари атмосфери Землі, які при падінні викликали глобальні лісові пожежі. В результаті продукти горіння створили пилову хмару, що заблокувала сонячне світло і знизило середню температуру на 26 градусів Цельсія.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...