NASA оцінило ризик зіткнення Землі з одним з найбільш небезпечних астероїдів

Астероїд Бенну, діаметр якого становить 510 кілометрів, може зіткнутися з Землею 24 вересня 2184 року.

Але ймовірність цієї події складає близько 0,037 відсотка відсотка або 1 до 2700. Підсумки дослідження, в якому визначалися координати і оцінювалася небезпека, опублікували на сайті NASA. Дані зібрали за допомогою космічного апарату OSIRIS-REx. Він близько двох років в безпосередній близькості від астероїда збирав інформацію про його розміри, форму, масі, а також відстежував обертання і орбітальну траєкторію. OSIRIS-REx зібрав зразок породи Бенну і пил з його поверхні. Ці зразки апарат доставить на Землю 24 вересня 2023 року. За словами вчених, дослідження допоможе зрозуміти історію Сонячної системи і роль сонячного світла в зміні орбіти Бенну.

— Дані OSIRIS-REx дають нам набагато більш точну інформацію, ми можемо розрахувати майбутню траєкторію Бенну з дуже високим ступенем достовірності до 2135 року сказав керівник дослідження Давида Фарноккья. — Ми ніколи раніше не моделювали траєкторію астероїда з такою точністю.

За прогнозами вчених, астероїд наблизиться до Землі в 2135 році. Об’єкт не становитиме небезпеки для нашої планети в цей час, але дослідникам все одно потрібно зрозуміти точну траєкторію, щоб зрозуміти, як гравітація Землі змінить траєкторію астероїда навколо Сонця і як це вплине на небезпеку зіткнення з Землею.

При тому, що ймовірність зіткнення Бенну із Землею дуже мала, він залишається одним з двох найбільш небезпечних відомих астероїдів в Сонячній системі поряд з іншим космічним об’єктом — 1950 DA.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...