Народжений в позаминулому столітті старець здивував персонал аеропорту

У місті Абу-Дабі, ОАЕ, індійський монах Свамі Шивананда здивував співробітників аеропорту своїм віком.

Про це повідомляє Daily Mail. Згідно з паспортом, Свамі Шивананда народився 8 серпня 1896 року в індійському місті Калькутта. Чоловік прямував з рідного краю в Лондон.

Якщо дані в його документах вірні, 123-річний Шивананда є найстаршою людиною на планеті. У п’ятирічному віці індієць втратив батьків. Родичі віддали його на виховання гуру, з яким він подорожував по Індії. Подорослішавши, Шивананда вирішив присвятити своє життя чернецтву. Він зізнався, що живе дуже скромно: наприклад, спить на підлозі, підкладаючи під голову дерев’яний брусок.

Учні ченця нерідко радили йому подати заявку в Книгу рекордів Гіннесса і зафіксувати себе як найстаршого жителя планети.

Шивананда виглядає набагато молодше за свої роки. За словами чоловіка, секрет його довголіття — йога, дисципліна і целібат. У 2016 році чернець розповів, що зміг дожити до 120 років, тому що відмовився від сексу і не вживав їжу зі спеціями. «Я харчуюся дуже просто — відварені продукти без масла або прянощів. Я не п’ю молоко і не їм фрукти, тому що це вишукана їжа», — зазначив індієць.

У Книгу рекордів Гіннесса включаються тільки ті довгожителі, які можуть підтвердити свій вік документально. Неодноразово повідомлялося про людей, чий вік перевищує офіційно зафіксовані рекорди довголіття. Однак в їх випадку відсутні документи, здатні підтвердити заявлені дати народження.

Офіційний рекорд довголіття належить француженці Жанні Кальман, яка померла в 1997 році у віці 122 років і 164 днів. Її вік ставить під сумнів ряд дослідників.

Фото: Caters News Agency / Legion-media

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...