На Землі знайшли найбільший живий об’єкт

Океанологи Інституту океану Шмідта знайшли гігантський кораловий риф на північній частині Великого Бар’єрного рифа біля берегів Австралії.

Висота споруди, створеного поліпами, досягає близько 500 метрів, що вище нью-йоркського хмарочоса Емпайр-стейт-білдінг і веж Петронас в Куала-Лумпурі. Про це повідомляється в прес-релізі інституту.

Учені зробили рідкісне відкриття 20 жовтня під час робіт по 3D-картування морського дна і використовували безлюдний підводний апарат SuBastian з 4К камерою для дослідження рифу. Структура клиноподібної форми біля основи має ширину 1,5 кілометра, а його вершина знаходиться на глибині 40 метрів. Відомо, що в даному районі знаходиться ще сім високих окремо розташованих рифових споруд, включаючи риф, який утворює острів Рейн, де гніздуються зелені черепахи.

Коралові рифи є найбільшими і найбільш масивними об’єктами, освіченими живими організмами. Великий Бар’єрний риф часто називають найбільшим живою істотою на Землі, хоча, по суті, він являє собою гряду з окремих коралових рифів, утворених колоніями з мільярдів поліпів. З 1995 року він втратив більше половини коралових рифів через нагрівання і підкислення Світового океану.

У квітні вчені Інституту океану Шмідта виявили найдовшу з зареєстрованих морських істот — сифонофор роду Apolemia довжиною 47 метрів, що мешкала в районі коралового рифу в Індійському океані.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...