На Венері знайшли активні вулкани, теорія мертвої планети опинилася під загрозою

Вчені виявили тридцять сім точок вулканічної активності на Венері.

У зв’язку з цим теорія сплячої планети стає неможливою. Про це повідомила Анна Гюльхер, вчений-дослідник Землі і планет Інституту геофізики в Цюріху, провідний автор дослідження відкриття на Венері.

Дослідники стверджують, що їхня робота була зосереджена на кільцеподібних структурах, званих коронами, викликаними підйомом гарячих гірських порід глибоко з надр планети. Вчені надали переконливі докази тектонічної і магматичної активності на поверхні Венери, які відбувалися останнім часом.

Багато дослідників довгий час вважали, що Венера — планета, позбавлена ​​тектоніки плит, яка знаходиться в стані спокою останні півмільярда років.

«Наша робота показує, що частина цього внутрішнього тепла все ще може досягати поверхні. Венера явно не так геологічно мертва або дрімає, як вважалося раніше», — сказано в матеріалах, опублікованих в журналі Nature Geoscience.

Дослідники визначили тип геологічних особливостей, які могли існувати тільки в недавно активної короні — контрольної траншеї, навколишнього структуру планети. Потім вони порівняли знімки цього року і знімки, зроблені космічним кораблем НАСА в 1990-х роках. З 133 досліджених корон, 37 були активні в останні 2-3 міс.

«На мою думку, багато хто з цих структур сьогодні дійсно активні», — сказав Лоран Монтезі, геофізик і співавтор дослідження Університету Меріленда.

Корони — це, по суті, поля лавових потоків і великі розломи, що охоплюють велику область. Багато з 37 знаходяться всередині гігантського кільця в південній півкулі планети, включаючи велику корону під назвою Артеміда, діаметр якої складає 2100 км.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...