На німецькій верфі добудували найбільшу яхту в світі за останні п’ять років

C розмахом грандіозного проекту може посперечатися хіба що створений навколо нього ореол секретності.

Вперше про підписання контракту на будівництво цього судна брокери Moran Yacht & Ship і німецька верф Lürssen оголосили ще в 2015 році.

З тих пір протягом п’яти з гаком років вони робили все можливе, щоб заплутати розвідників і пресу. Проект називали спочатку Redwood, потім Opus, поки нарешті вже на воді не охрестили Nord. Дані по довжині теж варіювалися від джерела до джерела.

Цікаво, що під час спеціального візиту на верф, організованого компанією три роки тому, від жменьки яхтових журналістів приховали навіть табличку з основними технічними характеристиками, яку зазвичай розміщують біля споруджуваного корпусу. Знайшлися, звичайно, кмітливі репортери, що вимірювали будівництво кроками, але до єдиної думки так і не прийшли. У підсумку змушені були чекати офіційних даних — вийшло 142 м.

Завіса секретності вперто не розвіюється і сьогодні. Про Nord поки дійсно відомо вкрай мало, збирати інформацію доводиться по крихтах. В середині лютого її передали власнику — ім’я не розголошується. За місяць вона погуляла в Північному морі і відправилася в Середземне. В середині березня яхту вже фотографували на Майорці.

При довжині 142 м, шириною 19,5 м та валовому регістровому тоннажі десять тисяч грос-тонн з невеликим Nord впевнено влетіла в десятку найбільших супер’яхти на планеті. Одночасно Lürssen підтвердила тотальне домінування в елітному дивізіоні. Тепер сім з топ-10 приватних суден.

Опрацювання екстер’єру та інтер’єру Nord доручили італійської студії Nuvolari Lenard. Засновники і ватажки Карло Нуволарі і Ден Ленард — справжні зірки яхтового дизайну і чи не єдині, хто здатний конкурувати з гегемонією британських бюро. Вони за спільну кар’єру спроектували близько 200 яхт різного калібру, включаючи найскладніші інноваційні човни на зразок 109-метрової Bravo Eugenia з дуже вузьким корпусом або 106-метрового парусника Black Pearl з особливими вітрилами DynaRig.

На борту присутні всі обов’язкові атрибути розкішного судна: спортивний зал, спа-зона, сауна, а також 25-метровий плавальний басейн.

Безумовно, Nord — вершина їх кар’єри. Зовні вона виглядає дуже незвично. Перш за все виділяються округлений широкий ніс, як у авіаносців (такого рішення ні на жодній іншій яхті ніколи раніше не застосовували), з величезною вертолітним майданчиком, потужна брутальна надбудова і хромовані вихлопні труби у радарної щогли.

Ідея Nord — викликати сильні емоції у кожного не тільки розмірами, а й самим дизайном, — говорить Ден Ленард. — Чи подобається вам, як вона виглядає, чи ні, її вид повинен вас вразити. Я б сказав, що це військовий корабель в смокінгу, експедиційне судно з елегантністю джентльменської яхти».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...