Маск пояснив, чому вибухнув прототип корабля Starship

Американський підприємець, засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск заявив, що причиною вибуху прототипу корабля Starship після успішної посадки стало попадання гелію в двигун.


Минулого тижня прототип розробляється компанією SpaceX для далеких космічних польотів апарату Starship, запущений з майданчика в окрузі Камерон в Техасі, успішно приземлився, проте через декілька хвилин вибухнув.

«Двигун SN10 мав низьку тягу через (імовірно) часткового потрапляння гелію з паливного бака. Удар на (швидкості) 10 метрів в секунду зламав опори і частина» спідниці», — йдеться в повідомленні Маска в Twitter.

Він зазначив, що випробування SN11 будуть підкориговані.

Прототип SN10 в ході випробувального польоту піднявся в повітря на висоту більше 10 кілометрів, імовірно, здійснив переміщення палива, виконав розворот, контрольоване зниження, повторно запустив двигуни перед посадкою і успішно сів.
Це вже третій запуск Starship на висоту понад 10 кілометрів. Раніше запуски проводилися 10 грудня і 3 лютого, тоді ракети вибухнули і зруйнувалися при посадці, однак випробування все одно були визнані успішними, оскільки головна мета була посадка, а перевірка поведінки ракети в повітрі: розворотів, керованості при плануванні до земної поверхні, працездатності систем.

Маск ще до старту оцінював вірогідність успішної посадки при першому запуску тільки як одну з трьох.
SpaceX розробляє транспортну систему, що складається з повністю багаторазових ракети-носія Super Heavy і корабля Starship. Система дозволить доставляти супутники, екіпажі та вантажі як на навколоземні орбіти, так і на Місяць і Марс.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...