Кримський астроном відкрив нову комету

У окупованому Криму астроном Геннадій Борисов відкрив за допомогою власноручно виготовленого телескопа-рефлектора нову комету Сонячної системи С2020 Q1 Borisov і навколоземний астероїд.

«З 17 на 18 серпня відкрив нову комету Сонячної системи, свою 10-ю, ювілейну. Вже вийшов циркуляр малих планет з наглядом комети іншими обсерваторіями. Комета отримала назву С2020 Q1 Borisov», — сказав Борисов.

Він розповів, що параметри комети будуть уточнені після спостережень протягом півроку обсерваторіями в різних куточках світу. Астроном розповів, що після спостережень комета, найімовірніше, змінить назву — букву «С» в її назві замінять на «Р», що означає — періодична. Комета зараз видно в телескопи, її зоряна величина 17, вона знаходиться в Північній півкулі в сузір’ї Візничого.

Борисов також повідомив про відкриття нового навколоземного астероїда, яке він зробив на початку серпня.

«Він (астероїд) навколоземний, не є небезпечним для Землі, про розміри судити важко, думаю до 200 метрів», — сказав Борисов, який раніше відкрив два астероїда, один з яких потенційно небезпечний для Землі. Він зазначив, що відкриття зробив на 65-сантиметровому рефлекторі, який сконструював власними руками.

Геннадій Борисов є першовідкривачем першої в історії міжзоряного комети. Комета 2I / Borisov була відкрита ним в серпні 2019 року за допомогою телескопа власного виготовлення в селищі Науковий в Криму.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , , , , ,

Загрузка...
Loading...