Європейське космічне агентство почало розробку технологій сну для польоту на Марс

Не так давно представники Європейського космічного агентства (European Space Agency) почали роботу над двома проектами, призначеними для тривалих космічних подорожей.

Дані проекти планується реалізувати в рамках програми ESA Concurrent Design Facility, яка націлена на проведення досліджень, пов’язаних з можливістю використання сплячого режиму (грубо кажучи, глибокого сну з уповільненням фізіологічних функцій організму) астронавтів під час космічних місій. Зокрема, під час польотів до Марса і потенційно інших планет Сонячної системи, а може і за її межі.

Інженери Європейського космічного агентства пропонують використовувати для цього гібернаційні капсули. Крім цього були також представлені концепти кают і приміщень екіпажу космічного корабля, призначеного для здійснення тривалих польотів, де, з точки зору фізіології, потрібно отримувати поживні речовини і справляти фізіологічні потреби.

Виходом з цієї ситуації є вже давно запропонований фантастами режим гібернації, при якому людина не потребує великої вільному просторі, а його потреби в їжі зведені до мінімальних. Використання режиму глибокого сну дозволить використовувати для далеких польотів космічні кораблі менших розмірів, а також вимагатиме менший запас палива. — кажуть представники European Space Agency.

У новому проекті космічного агентства повинні бути присутнім індивідуальні капсули, в яких будуть перебувати всі члени екіпажу під час польоту. Також в передбачені крихітні каюти для стережуть членів екіпажу, так як хтось повинен стежити за станом корабля і здоров’ям сплячих астронавтів.

Згідно з проектом, гібернаційні капсули мають м’яку внутрішню оболонку, яка затемнюється під час перебування в ній людини. Крім цього, капсули мають систему захисту від космічної радіації. Варто зауважити також, що за такий тривалий період «бездіяльності» певний обсяг м’язової і кісткової маси атрофується. Як заявляють дослідники, за попередніми розрахунками, реабілітаційний період після пробудження повинен скласти близько 21 дня.

Також для підтримки космічного корабля в робочому стані будуть використовуватися автоматичні системи на базі штучного інтелекту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...