Євробачення звинуватили в змові проти української мови

Українська письменниця Лариса Ніцой піддала критиці учасників і журі національного відбору на музичний конкурс «Євробачення» через використання російської мови.

Ніцой звинуватила одну з учасниць відбору, яка навчалася в Великобританії, співачку Катерину Гуменюк (Assol), в «зневажливому ставленні» до української мови через те, що та під час ефіру іноді переходила на російську. За словами Ніцой, співачка «просто ще не навчена поважати українську мову».

Через використання російської мови письменниця також пожурила членів журі та організаторів відбору, включаючи артиста Андрія Данилка і продюсера передачі Руслана Квінту. За словами Ніцой, використання російської мови на конкурсі є чиїмось «спеціальним рішенням» для «ослаблення» української мови.

«Спецрозробка, щоб, не дай боже, не заговорили всі українською», — заявила Ніцой.

Раніше Національна громадська телерадіокомпанія України оприлюднила правила відбору на «Євробачення-2020»: тепер українським артистам, які виступали в Росії після 2014 року, не можна буде брати участь в конкурсі. Організатори «Євробачення» пояснили, що мовні компанії індивідуально відповідальні за відбір артистів на пісенний конкурс.

«Євробачення-2020» відбудеться в нідерландському місті Роттердамі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...