Хто отримає Скіфське золото, Київ чи Крим?

Амстердамський суд вирішив перенести винесення остаточного рішення про передачу колекції «скіфське золото» на кілька місяців.

Це рішення було прийнято в зв’язку з недостатністю інформації, яку сторони — Росія і Україна — повинні надати протягом 2 місяців, після чого розгляд справи продовжиться. Вся справа в тому, що Нідерланди не знають, якій країні повертати експонати, які вони взяли з кримських музеїв в 2013 році.

Апеляційний суд Амстердама відклав винесення остаточного рішення про передачу «скіфського золота» на 6-9 місяців, так як йому потрібна була додаткова інформація щодо цього спору між Україною та кримськими музеями, передає «Інтерфакс».

У нідерландському суді пояснили, що не дивлячись на те, що сторони представили свої позиції, все одно потрібна додаткова інформація. Так, суд зажадав більшої ясності по праву власності відповідно до законодавства України і передбачуваним правом оперативного управління відповідно до законодавства України. Для надання необхідної інформації у сторін є два місяці, після чого розгляд справи продовжиться.

Україна і музеї Криму не можуть вирішити, кому належать експонати, в тому числі і колекція «скіфського золота». Справа в тому, що в 2013 році в Бонні, а потім в Амстердамі проходила виставка «Крим — золотий острів у Чорному морі», на якій були виставлені предмети з чотирьох кримських музеїв: Керченського історико-культурного заповідника, Центрального музею Тавриди, Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Національного заповідника «Херсонес Таврійський». Крім того, в Нідерландах були вставлені експонати з музею в Києві.

Виставка закінчилася після того, як Росія окупувала півострів. При цьому Нідерланди, як і багато інших європейських країн, не визнали рішення так званого референдуму. У зв’язку з цим виникло питання, якій країні повертати колекцію «скіфського золота», в якій більше 2 тисяч предметів.

У грудні 2016 року було вирішено передати всі експонати Києву, проте кримські музеї не погодилися з постановою окружного суду Амстердама і подали апеляційну скаргу. Тим часом експонати до винесення остаточного рішення будуть залишатися в Музеї Аллард Пірсона в Амстердамі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...