Глибоко в земній корі нижче дна океану знайдено життя

Вчені з США і Китаю виявили в Індійському океані мікробну форму життя. Мікроорганізми пристосувалися до існування на глибині 10-750 м нижче морського дна.


Унікальне розташування підводного хребта Атлантіс Банк в Індійському океані дозволило морським геологам з університету Тунцзі (Китай) і мікробіологам з Океанографічного інституту Вудс-Хоул (США) досліджувати зразки гірських порід, зазвичай приховуваних базальтами. Завдяки висхідній магмі уздовж лінії розлому в земній корі, вченим вдалося пробурити ділянки підводного хребта. У охолодженої магмі, званої габро, на глибині 750 метром нижче дна океану вони виявили мікробну форму життя.

«Дно океану — це останній рубіж життя на планеті, — сказала мікробіолог Вірджинія Едгкомб, — Ми не знаємо, чи існують десь ще в цьому геологічному шарі живі організми. Але наші уявлення про вуглецевому циклі Землі значно розширилися».

Чим же харчуються мікроби в абсолютній темряві? Серед знайдених мікроорганізмів присутні Chroococcidiopsis, вид ціанобактерій, і бактерії Pseudomonas. За здатність виживати в екстремальних умовах вчені називають їх Екстремофіли. Деякі з них є автотрофами. Автотрофи — це організми, які самостійно виробляють поживні речовини — вуглеводи, подібно зеленим водоростям і рослинам, синтезуючим сонячне світло. Замість світла, ціанобактерії, що живуть під землею, використовують для синтезу поживних речовин водень — донор електронів для окислювально-відновних реакцій.

Інші мікроби споживають готову органічну речовину. Наприклад, відходи органічних молекул: фрагменти амінокислот і сліди жирів, які просочуються в кору з води через тріщини. Деякі мікроорганізми пристосувалися витягувати вуглець з так званих «жорстких» молекул — поліароматичних вуглеводнів. Після переробки наявних у розпорядженні органічних сполук, вони здатні накопичувати вуглець у своїх клітинах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...