Geely і Volvo об’єднаються, щоб створити глобального автовиробника

Група Geely і належна їй компанія Volvo розглядають можливість повного злиття і створення глобального автовиробника. Про це повідомляє Auto-Consulting.

Нагадаємо, що китайська Geely Automobile Holdings Limited стала власником шведської Volvo в 2010 році, викупивши компанію у Ford за 1,8 мільярда доларів. До останнього часу шведи зберігали відносну незалежність, хоча регулярно обмінювалися технологіями з підконтрольними Geely марками (переважно самої Geely і преміальної Lynk & Co). У 2019 виробники об’єднали свої моторні підрозділи і створили відокремлену бізнес-одиницю.

Тепер компанії задумалися про повномасштабне злиття, в результаті якого народиться новий глобальний автовиробник. Це дозволить використовувати «ефект масштабу, доступні знання і ресурси, щоб стати одним з лідерів трансформації галузі». За словами голови правління Geely Лі Шуфу, «посилиться синергія в рамках групи, але зберігся цілісність і конкурентні переваги двох брендів».

Об’єднання c Geely дозволить Volvo конкурувати з концерном Volkswagen, а також новоствореним альянсом FCA-PSA. Крім того, Volvo отримає доступ до додаткових виробничих потужностей в Китаї, а Geely — допомогу в розгортанні бренду на європейському ринку. Втім, терміни злиття ще не визначені. Поки компанії тільки організували робочі групи, які розроблять пропозиції для кожної зі сторін угоди і винесуть їх на обговорення рад директорів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...