В США почали розслідування після вибуху космічного корабля SpaceX

Федеральне авіаційне управління (ФАУ) США почало розслідування після того, як в грудні 2020 року прототип космічного корабля Starship компанії SpaceX вибухнув в ході випробувань.

Про це повідомив інтернет-портал The Verge. Цей запуск відбувся 9 грудня о штаті Техас. Прототип корабля, призначеного для майбутніх польотів на Марс, досяг заданої висоти і почав плавний спуск. При торканні асфальтованої площадки, розташованої поруч зі стартовим столом, він вибухнув. Незважаючи на це, глава SpaceX Ілон Маск в Twitter зазначив, що вважає тест успішним.

За словами джерел порталу, співробітники авіарегулятора почали розгляд на цьому тижні. Вони, зокрема, вважають, що фахівці SpaceX порушили умови, на яких їм було дозволено провести запуск. Яким саме чином, не уточнюється. У ФАУ відзначили, що отримали від компанії додаткову інформацію, що стосується її запиту на зміни умов зазначеного дозволу на випробування. В управлінні підкреслили, що від SpaceX буде потрібно вжити низку заходів для виконання вимог регулятора.
За відомостями порталу, SpaceX змушена відкладати нові випробування корабля, зокрема, через зазначеного розгляду ФАУ.

Космічний корабель багаторазового використання Starship призначений для польотів на Марс і розрахований на 100 чоловік. Маск раніше повідомив, що перший випробувальний політ корабля на навколоземній орбіті, ймовірно, пройде в 2021 році. При цьому він не виключив, що перші польоти Starship «можуть не вийти» в зв’язку з тим, що компанія «працює на незвіданій території».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...