Facebook виплатить Великобританії £ 500 тисяч у справі Cambridge Analytica

Американська компанія Facebook досягла угоди з Управлінням комісара з інформації Великобританії (ICO) і погодилася виплатити £ 500 тисяч ($ 644 тисячі) у справі про витік даних користувачів через компанію Cambridge Analytica. 

Про це в середу повідомила прес-служба регулятора. Штраф був виписаний ще в жовтні 2018 року, проте Facebook подала апеляцію на це рішення.

«Сторони дійшли згоди, згідно з яким компанія і ICO домовилися відкликати свої претензії. Facebook погодилася виплатити штраф у розмірі £ 500 тисяч, але не визнала своєї провини. Штраф буде перерахований в казначейство», — йдеться в повідомленні.

У березні 2018 року газета The New York Times повідомила, що британській компанії Cambridge Analytica вдалося зібрати особисті відомості десятків мільйонів користувачів Facebook, щоб розробити алгоритм аналізу політичних уподобань виборців.

Як розповіли виданню колишні співробітники організації, створений алгоритм полегшував розсилку користувачам політичної реклами з метою здійснення впливу на їх вибір. Після цього чолі компанії Марку Цукербергу довелося виступити на двох слуханнях в Конгресі США і приймати різні заходи, спрямовані на боротьбу з проблемою, що потрапила в центр уваги громадськості. Розслідування, що стосуються принципів роботи алгоритмів Facebook, були розпочаті профільними регулювальними органами в багатьох країнах світу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...