Екзоскелет повернув можливість ходити паралізованому чоловіку

Французькі дослідники розробили екзоскелет, що дозволяє повністю паралізованій людині знову рухатися.

Особливість запропонованої вченими Університету Гренобля розробки в тому, що електроди імплантуються не в мозок, а на його зовнішній мембрані. Тим самим знижується ризик занесення інфекції. Перед проведенням операції паралізованому чоловікові замінили два 5-сантиметрових диска черепа на мозкові рецептори, кожен з яких включав 64 електрода.

Потім вчені створили карту мозку пацієнта для визначення областей, які активуються при ходьбі та рух руками. Під час курсу тренування чоловік повинен був думати і уявляти ходьбу. Після закінчення підготовчих занять чоловіка одягли в 65-кілограмовий екзоскелет, яким він зміг керувати силою думки.

У чинному вигляді екзоскелет непрактичний, оскільки вимагає горизонтальної підтримки, щоб уникнути перекидання. Автори проекту запевняють, що термін життя імплантованих електродів становить близько 27 місяців. Відзначимо, що роботи Boston Dynamics спочатку також рухалися незграбно і з додатковою підтримкою, а зараз вміють вільно бігати і робити акробатичні трюки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...