Дональд Трамп звинувачує Китай у виготовленні та розповсюдженні коронавірусу

Випадкове архівне фото в одній китайській газеті зробило для підтримки конспірологічних звинувачень на адресу Китаю більше, ніж вся прес-служба адміністрації президента США.

Американський лідер Дональд Трамп практично відкрито звинувачує КНР в якщо не навмисного, то недбалого витоку коронавірусу COVID-19 (звинувачення зазвучали після того, як в Пекіні почали висловлювати підозри на адресу Вашингтона: мовляв, американські військові завезли вірус?) Штати тепер збираються провести найретельніше розслідування на предмет можливої ​​причетності китайських вчених до світової пандемії. І якщо вина китайців буде доведена, їм доведеться відповідати, запевнив Трамп.

На цьому тлі ефект бомби, що розірвалася, мала необережна публікація в китайській пресі. До речі, дворічної давності. Ще в 2018 році видання China Daily розмістило матеріал про науковий центр в Ухані, що займається дослідженням вірусів. Зокрема, розповідалося про сховище зразків на півтори тисячі штамів. І публікувалася ілюстрація: лаборантка відкриває морозильну камеру з пробірками.

Два роки тому ніхто не звернув уваги на одну цікавинку на фото: гумка по периметру дверцят морозильника, покликана забезпечувати герметичність камери, явно відвалюється. Зате в ці дні кимось знайдене в архівах і дбайливо заново запущене в Мережу фото стало причиною скандалу.

Наскільки гумка здатна вплинути на безпеку зберігання вірусних зразків при мінусових температурах — питання до вчених. Але обивателі зійшлися на думці, що «вина» Китаю за епідемію доведена. Така недбалість (мова все про ту ж гумку на холодильнику) цілком могла стати причиною витоку коронавірусу з лабораторії, зійшлися на думці користувачі соцмереж.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...