Частково скасовано мінімальний вік виходу на пенсію за вислугою років

Мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугу років для ряду працівників в Україні скасовано.

Відповідне рішення прийняв Конституційний суд, передає «РБК-Україна». Так, встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років суд визнав незаконним. Згідно з документом, пенсію за вислугу років робочі льотного і льотно-випробувального складу зможуть отримувати раніше 50 років. А працівники сфери медицини, освіти, соціального забезпечення і театрально-концертних та інших видовищних колективів зможуть оформити пенсію раніше, ніж їм виповниться 55 років.

Згідно з рішенням КСУ, пенсію за вислугою років відповідно до ст. 51 Закону № 1788 можуть отримувати громадяни, які працюють на шкідливих підприємствах, а також ті, хто втратив працездатність до настання пенсійного віку в зв’язку з умовами роботи.

При цьому в Конституційному суді додали, що норми закону № 1 788 про підвищення на 5 років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на 5 років загального і спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років для окремих категорій працівників, визнані такими , які позбавляють їх права на соціальний захист, а значить — не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини, в слідстві чого і є незаконними.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...