Бомбардувальник B-52 повернули в стрій після 10 років на звалищі

Всього другий примірник Boeing B-52 Stratofortress після зберігання повертають до служби.


Американський стратегічний бомбардувальник Boeing B-52 Stratofortress стоїть на озброєнні Військово-повітряних сил США з 1955 року. У строю знаходиться близько 70 екземплярів літака і ще кілька «Стратофортресс» зберігаються на базах в якості джерела запчастин і в 2020 році всього другий Boeing B-52 Stratofortress повернули зі звалища до польотів.

Як повідомляє The Aviationist, в 2015 році на крило після 7-річного простою поставили бомбардувальник з бортовим номером 61-0007 на прізвисько Ghost Rider ( «Примарний гонщик»), а в 2020 році в лад повернули борт 60-0034 Wise Guy ( «Мудрий хлопецm»), який був списаний більше 10 років тому. Обидва літаки зберігалися на авіабазі Девіс-Монте в штаті Арізона — «Примарного гонщика» повернули до складу 5-го бомбардувального крила на авіабазу Майнот в Північній Дакоті, а «Мудрий хлопець» буде частиною авіапарку авіабази Майнот.

В даний час обидва повернутих до ладу Boeing B-52 Stratofortress знаходяться на базі ВПС Тинкер в Оклахома-Сіті, де проходять обслуговування — «Примарний гонщик» підданий ретельній технічної перевірки, яка проводиться раз на 4 роки, а «Мудрий хлопець» проходить 3 ю частина ремонту перед перегонкою в частину базування.

Як відзначають американські військовослужбовці, з бортом 60-0034 виникли дві основні складності: довелося усувати конструктивні дефекти основних стійок шасі, а потім необхідно було відновити всю проводку бомбардувальника за оригінальними кресленнями. Нагадаємо, B-52 випускалися концерном Boeing до 1962 року. В даний час вік найсвіжішого борту зі складу ВПС США перевищив 57 років. Бойовий радіус Stratofortress становить понад семи тисяч кілометрів, літак здатний розвивати швидкість до 950 км / год і нести бомбове навантаження масою до 31 тонни.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...