Астрономи визначили походження невідомих гамма-променів

Астрономи визначили походження невідомих гамма-променів

Вчені з’ясували, що так звані гамма-промені “порожнього неба”, походження яких досі не було відомо, пов’язані з галактиками, в яких активно йдуть процеси зореутворення.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Гамма-промені – самий енергійний вид випромінювання у Всесвіті. Частина з них пов’язана з активними ядрами галактик, в яких, як правило, розташовані надмасивні чорні діри, інші – із залишками наднових. Але є гамма-промені, які з’являються на ділянках, здавалося б, порожнього неба. Походження таких гамма-променів довгий час залишалося загадкою.

Дослідники з Австралійського національного університету разом з колегами з Університету Сапієнца в Римі і Центру передового досвіду з астрофізики всього неба в трьох вимірах (ASTRO 3D) Австралійського дослідницького ради детально проаналізували дані космічних телескопів “Хаббл” і “Фермі” і прийшли до висновку, що гамма-промені “порожнього неба” виходять від зіркоутворювальних галактик.

Автори підтвердили свої висновки за допомогою комп’ютерного моделювання.

“Ми змоделювали гамма-випромінювання всіх галактик у Всесвіті і порівняли наші результати з прогнозами для інших джерел. Виявилося, що саме такі галактики, а не активні ядра галактик, виробляють більшу частину цього дифузного гамма-випромінювання, – наводяться в прес-релізі Австралійського національного університету слова першого автора статті доктора Метта Рота (Matt Roth) з Дослідницької школи астрономії та астрофізики. – Це важлива віха – нарешті виявити походження цього гамма-випромінювання, розгадати загадку Всесвіту, яку астрономи намагалися вирішити з 1960-х років”.

Поділитись