Apple, Google і Tesla постануть перед судом через дитячу працю на шахтах

Компанії Apple, Google, Tesla, Dell і Microsoft звинувачують у свідомому використанні дитячої праці при видобутку кобальту, отримуючи від цього вигоду.

Колективний позов проти всесвітньо відомих корпорацій подала правозахисна організація International Rights Advocates. Позивачами виступають 14 батьків та дітей з Демократичної Республіки Конго, пише Naked Science.

Кобальт необхідний для виробництва акумуляторів, а Конго виступає найбільшим в світі постачальником цієї сировини — там видобувають понад 60% кобальту. У кобальтових шахтах часто працюють неповнолітні, іноді навіть діти молодше 10 років. При цьому вони трудяться за мізерні гроші (два-три долари в день), наражаючи на небезпеку свої життя і здоров’я.

Правозахисники стверджують, що керівництво цих компаній поінформоване про те, що відбувається, але нічого не робить для виправлення ситуації. Позивачі хочуть домогтися надання допомоги робочим кобальтових шахт, компенсацій працівникам за недоотриманий зарплату, а також виплат родичам загиблих або травмованих в шахтах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...