Акції автовиробника Kia впали на 15% після заяви про відсутність переговорів з Apple

Вартість акцій автовиробника Kia Motors впала більш ніж на 15% у понеділок, 8 лютого.

На мінімумі ціна паперів опустилася на Сеульскій біржі до 86 тис. вон. Папери Hyundai Motor подешевшали на 4,4%.

Приводом для падіння котирувань стали заяви Hyundai Motor і Kia про те, що вони не ведуть переговорів з Apple з приводу розробки автономного транспортного засобу. Про це компанії написали в нормативних документах.

«Hyundai Motor отримує запити від декількох компаній про співпрацю в спільній розробці автономних електромобілів, але нічого не вирішено, так як обговорення знаходяться на ранній стадії, — навів телеканал CNBC цитату з документів. — Hyundai Motor не веде переговори з Apple про розробку автономних транспортних засобів».

Kia — дочірня компанія Hyundai і другий за величиною автовиробник Південної Кореї після Hyundai — також написала, що розглядає перспективи співпраці з «декількома зарубіжними компаніями», але нічого не вирішено.

Новина про можливу співпрацю Hyundai і Apple з виробництва безпілотних електромобілів з’явилася рівно місяць тому. 8 січня Hyundai підтвердила, що веде переговори з Apple, уточнивши, що вони знаходяться на ранній стадії і «нічого поки не вирішено».

Korea Economic Daily в той же день повідомила, що Hyundai і Apple обговорюють спільну розробку безпілотних електрокарів до 2027 року, а також випуск батарей в США на потужностях самої Hyundai, або її «дочки» — Kia Motors. На тлі таких повідомлень вартість акцій Kia Motors різко зросла, лише 8 січня папери подорожчали на 8,4%, а 19 січня — відразу на 16,6%. З 8 січня по 5 лютого вартість акцій Kia Motors виросла більш ніж на 60% — з 63 тис. До 101,5 тис. вон.

4 лютого CNBC писав з посиланням на кілька джерел, що Apple буде виробляти безпілотні автомобілі під власною маркою на складальному заводі Kia Motors в американському штаті Джорджія. Повідомлялося, що дві компанії близькі до укладення угоди. За інформацією Bloomberg, угоду могли б укласти 17 лютого.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...