80% саджанців з «мільярда дерев Зеленського» загинуть, — вердикт Мінекології

Від одного мільярда дерев, які за три роки планують висадити на Україні в рамках ініціативи президента Володимира Зеленського, залишиться близько 200 мільйонів, тобто приблизно 20%.

Про це на форумі «Україна 30 — екологія» заявив міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський.

«Головна ідея ініціативи президента — це збільшення в Україні площ лісових насаджень.

Механізм досить простий. На площі один гектар садять близько п’яти тисяч дерев, за час обробки даної лісопосадки залишиться близько 500 дерев, це відповідно 10% від загальної кількості.

Висаджувати будемо змішаний ліс, він практично не горить.

Садити сосну в умовах кліматичного підвищення температури, зменшення вологи і підвищення сухості безглуздо, через 50-70 років її потрібно буде вирізати або вона згорить.

Даний мільярд дерев буде висаджено виключно на нових землях. Наша мета — збільшити кількість лісів з 15,9% до 17,9% від загальної площі території України, де близько 100 тисяч гектарів лісового фонду не покриті лісом», — пояснив суть програми, анонсованої Зеленським, Абрамовський.

Нагадаємо, в Мережі швидко підрахували, що для того, щоб висадити мільярд дерев за три роки, українським реформаторам необхідно садити 333 333 333 дерева в рік 27 777 777 в місяць, 926 000 на день, 38 580 в годину, 643 в хвилину, а значить, більше 10 дерев в секунду.

Посадки в цьому темпі доведеться проводити круглий рік, не перериваючись на зимовий сезон і нічний час. Також неясно, де автори реформи планують взяти таку кількість саджанців.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...