ЗМІ: «Лукашенко в паніці шукає пояснень щодо затримання росіян»

Затримання групи росіян в Мінську і звинувачення їх у спробі дестабілізації обстановки в країні напередодні виборів президента може серйозно вплинути на відносини Білорусі і Москви. Що відбувається, розбиралося хорватське видання Advance.


Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко говорив, що в країні можуть влаштувати «майдан» за допомогою іноземної приватної військової кампанії. Через кілька днів після цього влада оголосила про затримання 32 росіян в санаторії під Мінськом. За версією білоруських правоохоронців, вони прибули в країну для дестабілізації обстановки перед президентськими виборами, призначеними на 9 серпня.

На думку автора статті в хорватському виданні, це затримання «може виявитися найсерйознішим викликом для все менше ідилічних стосунків між Москвою і Мінськом».

Він нагадав, що передвиборча кампанія в Білорусії вже ознаменувався низкою скандалів, в тому числі арештами і пред’явленням звинувачень головним конкурентам беззмінного білоруського лідера Олександра Лукашенка. При цьому, один з них — бізнесмен Валерій Цепкало — біг з дітьми саме в Росію.

Зараз Лукашенко протистоять три жінки: кандидат в президенти Світлана Тіхановська, дружина заарештованого популярного блогера Сергія Тіхановського, дружина втікача до Росії бізнесмена Вероніка Цепкало і Марія Колесникова, дружина заарештованого колишнього банкіра Віктора Бабарика, якого називали одним головних претендентів на пост глави Білорусі, нагадує видання.

Причиною «паніки Лукашенка» і спроб усунення всіх потенційних суперників, незважаючи на те, що експерти пророкують йому перемогу вже в першому турі, може бути «параноя, а можливо, страх від того, що він може втратити, або що у нього вперше за 30 років правління з’явилася якась конкуренція», наголошується в статті.

За даними видання, офіційні особи в Росії підкреслили, що «Білорусь була і залишається одним з наших найближчих союзників» і плани по дестабілізації там ситуації в принципі не розглядалися. При цьому заарештовані в Мінські росіяни в Білорусі названі членами «групи Вагнера», яку пов’язують з одним із російських олігархів.

Автор статті зазначає, що, незважаючи на те, що «в Кремлі стверджують, що не мають ніякого відношення до найманців Вагнера, мало хто вірить цим словам».

«Що саме сталося в Білорусі, нам, ймовірно, тільки належить дізнатися. Можливо, цього не розуміє навіть сам Лукашенко, але він хоче знати і вимагає від Москви негайних пояснень того, що відбувається. Однак його не задовольнить слова про те, що «ми найближчі союзники і боятися тобі нема чого», — впевнений хорватський журналіст.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...