ЗМІ дізналися про загибель 52 сирійських найманців в Карабасі

ЗМІ дізналися про загибель 52 сирійських найманців в Карабасі

У зоні конфлікту в Нагірному Карабасі загинули 52 сирійських найманця, які воювали на стороні Азербайджану, повідомляє американська газета The Washington Post.

За інформацією видання, в цьому місяці до сирійсько-турецькому кордоні в вантажівках-рефрижераторах привезли тіла 52 сирійців, щоб їх могли забрати родичі.

«За словами родичів, загиблі були найманцями, завербованими підтримуваними Туреччиною бойовиками в Сирії для участі в конфлікті на стороні Азербайджану проти Вірменії», – йдеться в замітці.

Деякі з родичів загиблих також розповіли, що бойовикам обіцяли щомісячну зарплату, а в Азербайджан вони прилетіли з південної частини Туреччини. 14 жовтня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що сирійські бойовики не беруть участі в боєзіткнення в Нагірному Карабасі, передавало агентство Anadolu. За його словами, у них є «справи на власних територіях, вони туди не поїдуть».

27 вересня на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі почалися військові зіткнення. Влада невизнаної республіки заявили про артилерійський обстріл з боку Азербайджану і про жертви серед мирного населення. У загостренні конфлікту Баку і Єреван звинувачують один одного: Міноборони Вірменії стверджує про ракетний і повітряний удар по Карабаху з боку Азербайджану, а в азербайджанському міністерстві оборони кажуть про масштабні провокації з боку вірменських військових.

Вірменська влада на тлі загострення ситуації ввели військовий стан в країні і оголосили про мобілізацію резервістів.

Азербайджан також вирішив ввести воєнний стан на всій території країни і почав часткову мобілізацію.

10 жовтня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню на території невизнаної республіки Нагірний Карабах з 12:00 10 жовтня, повідомляв МЗС Росії. Крім того, сторони узгодили намір провести обмін військовополоненими і тілами військових, загиблих в ході військового конфлікту.

Однак через добу Баку і Єреван почали звинувачувати один одного в порушенні перемир’я. Суперечка між Баку і Єреваном навколо приналежності Нагірного Карабаху триває з лютого 1988 року. Тоді регіон оголосив про вихід зі складу Азербайджанської РСР. Під час збройного конфлікту 1992-1994 років Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і сімома прилеглими до нього районами.

Росія, США і Франція є співголовами Мінської групи ОБСЄ, яка займається питанням врегулювання конфлікту.

Поділитись