«Жовті жилети» відзначили річницю своїх акцій погромами в Парижі

Учасники руху «жовтих жилетів» у Франції в суботу в 53-й раз вийшли на вулиці країни, щоб знову вимагати податкової справедливості, соціальних пільг і проведення референдумів.

Крім того, представники руху відсвяткували свій «день народження» — першу акцію протесту, яка зібрала 282 тисяч осіб, яка відбулася 17 листопада 2018 року.

Незважаючи на активне просування заходів в соціальних мережах і підтримку 55% ​​французів, в суботу на вулиці вийшли в десять разів менше прихильників руху, ніж рік тому, — 28 тисяч чоловік, з них 4,7 тисяч — в Парижі.

Маніфестація на площі Італії в 13-му окрузі Парижа стала найжаркішою акцією суботи. Практично з самого початку її учасники, більшість з яких не носили жовтих жилетів, підпалили купу будівельного сміття. На місце прибули пожежні розрахунки, які зустріли запеклий опір протестувальників, які охороняли вогнище. У ситуацію втрутилися поліцейські, які застосували сльозогінний газ, щоб дати пожежним виконати свою роботу.

На якийсь час в Парижі настало затишшя, проте пообіді на площі Італії спалахнули нові пожежі, влаштовані маніфестантами. На цей раз учасники акції почали палити скутери, самокати, урни і машини, в тому числі один автомобіль, що належить мерії міста. Район огорнув густий чорний дим, який незабаром змішався зі сльозогінним газом, знову застосованим правоохоронцями.

Погромники розбили вікна банку HSBC, кілька автобусних зупинок і перевернули як мінімум один автомобіль. До вечора поліції вдалося взяти під контроль практично всі вулиці, що ведуть до площі, відкритий залишився лише бульвар Італії, за яким мирним демонстрантам запропонували покинути цей район.

«Наша відповідь буде жорсткою», — попередив протягом дня префект Парижа Дідьє Лаллеман. В результаті до 20:00 поліція в Парижі відзвітувала про 147 затриманих, а також повідомила, що в акціях брали участь близько 300 членів так званого чорного блоку, що славиться погромами.

Демонстрації пройшли і в інших районах столиці, в яких відзначалися невеликі сутички, особливо в районі Бастилії і в Лез-Алі. З паризькими подіями різко контрастували заходи в регіонах. У багатьох містах проходили мирні народні гуляння. Недалеко від міста Монпельє маніфестанти і організували «Село жовтих жилетів», в якій були накриті столи з вином і тортами в формі жовтих жилетів.

У Ліоні і Нанті, де на вулиці вийшли по тисячі чоловік, не обійшлося без сльозогінного газу, який застосувала поліція при спробі демонстрантів проникнути в райони міст, де маніфестації заборонені.

У Бордо колона пройшла з транспарантом, на якому був зображений герой коміксів Джокер у виконанні актора Хоакіна Фенікса. «Нас дуже довго приймали за клоунів», — свідчив напис, розміщена на плакаті.

Натякаючи на те, що «день народження» руху відзначатиметься 17 листопада, його активісти запропонували продовжити протести до неділі, запланувавши кілька акцій в Парижі і регіонах. Однак влада не підтримала настрій «жовтих жилетів», продовживши закриття зупинок громадського транспорту в центрі столиці до понеділка, а також оголосивши, що посилені заходи безпеки в Парижі і великих містах будуть діяти до вечора неділі.

Фото ТАСС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...