Зеленський заявив, що незгоден з послідовністю виконання пунктів мінських угод

Зеленський заявив, що незгоден з послідовністю виконання пунктів мінських угод

Президент Володимир Зеленський наполягає на проведенні виборів у самопроголошених Донецькій та Луганській народних республіках лише після передачі ділянок держкордону під контроль України.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті Le Mond. Таким чином, український лідер поставив під сумнів послідовність виконання мінських угод.

“Це саме делікатне питання, без сумніву, – заявив Зеленський, відповідаючи на питання про контроль кордону з РФ як умови виборів у республіках Донбасу. – Згідно з тим, що було написано в мінських угодах в 2015 році, прикордонний контроль повинен бути відновлений після виборів. Я не згоден з такою послідовністю подій”.

Зеленський пообіцяв, що підніме питання про умови виборів у так званих ДНР і ЛНР на саміті в Парижі, який відбудеться 9 грудня. Він додав, що хоче обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним питання про новий, більш масштабний обмін ув’язненими за прикладом того, який відбувся 7 вересня. Також український лідер підкреслив, що ще однією умовою є повне припинення вогню.

“Якщо ми виконаємо ці дві умови, тоді можна говорити про вибори. Але для цього буде потрібно тотальне роззброєння та розведення всіх збройних груп і зникнення всієї зброї”, – вказав Зеленський. Разом з тим український лідер підкреслив, що навіть в разі провалу переговорів в Парижі він не збирається повертатися до військового варіанту вирішення кризи, незважаючи на те, що “деякі в Україні висловлюють готовність [до цього]”.

“Більше 1 млн осіб покинули Донбас, рятуючись від стрілянини. Вони теж повинні будуть мати можливість повернутися і проголосувати. Цього хочемо ми, українці. Якщо ми дійшли до цього пункту в переговорах, то нам здається, що Росія теж хоче миру”, – сказав він.

Політична частина комплексу заходів з виконання мінських угод ( “Мінська-2”), підписаного учасниками контактної групи 12 лютого 2015 року, є основою врегулювання конфлікту в Донбасі. Документ, крім припинення вогню і відведення озброєнь, передбачає проведення глибокої конституційної реформи, результатом якої повинна стати децентралізація влади з урахуванням особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей, а також проведення виборів в цьому регіоні.

Москва і Києва 7 вересня провели обмін утримуваними особами за формулою “35 на 35”. Підготовка обміну активізувалася після обрання Зеленського на посаду президента України. 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що обмін може стати кроком у бік нормалізації двосторонніх відносин.

Фото Ройтерс.

Поділитись