Зеленський заявив, що налаштований на конкретний результат на зустрічі з Путіним

Зеленський заявив, що налаштований на конкретний результат на зустрічі з Путіним

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що у нього запланована зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним в рамках переговорів “нормандської четвірки”, і що він очікує конкретних результатів від цієї зустрічі.

Про це український президент заявив в телепередачі “Свобода слова” телеканалу “Україна”. “Так, всі двосторонні зустрічі будуть у всіх президентів”, – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи будуть двосторонні переговори президентів України і Росії. Зеленський заявив, що “хоче повернутися з конкретними результатами” з Парижа і привезти в Україну “розуміння і відчуття того, що всі хочуть поступово завершити цю трагічну війну”.

“Я хочу результат, єдине через що я переживаю, що зустрінемося і скажемо: “Ми плануємо”. Я дуже не люблю нерезультативність. Єдине, через що я нервую – я дуже не люблю безрезультатності переговорів. Це єдине, чого я боюся”, – сказав він, відповідаючи на питання, чи відчуває він якийсь страх перед цією зустріччю.

Зеленський заявив, що бачить настрій на діалог з боку Росії, що підтверджується раніше здійсненим взаємним обміном утримуваними особами, а також поверненням в Україну військових кораблів, затриманих внаслідок інциденту в Керченській протоці. “Це був сигнал, і я бачу, що Росія готова до розмови”, – заявив український президент.

Зеленський також зазначив, що хоче домогтися ясності в питанні подальшого обміну утримуваними особами, припинення вогню і встановлення миру в Донбасі.

“Якщо ми йдемо по Мінську – обмін людей – що це – обмін “всіх на всіх”? Є списки узгоджені і неузгоджені. Скільки людей і коли ми можемо повернути додому?”, – сказав Зеленський. Він також заявив, що ці конкретні результати повинні стосуватися і ситуації, пов’язаної з припиненням вогню на Донбасі. “20 раз всі говорили, що буде припинений вогонь, 20 раз це оголошувалося і 20 раз це нічим не закінчилося. Для мене важливо, з чим я повернуся додому в рідну Україну”, – заявив президент.

Президент задався питанням, якщо говорити про припинення вогню, то хто в підсумку за це повинен буде нести відповідальність. Він визнав, що на зустрічі в Парижі “всього добитися не вдасться, назвавши перемогою сам факт того, що ці переговори відбудуться.

Зеленський зазначив, що він має власне бачення послідовності виконання пунктів мінських угод, але не хотів би говорити про подробиці, щоб не зірвати саміт “нормандської четвірки” в Парижі 9 грудня.

“Чесно кажучи, не готовий відповідати зараз так на це питання, – відповів він експерту, який запитав, чи хоче Київ перегляду мінських угод. – Тому що це зараз може вплинути … хтось може зірвати зустріч. Я не готовий зараз ризикувати можливістю цієї важливої ​​для України зустрічі”.

До питання експерта Зеленський сказав: “Я точно буду говорити про кордон. У нас інший план з приводу кордону, яким чином це передається і яким чином коли Україна контролює кордон”.

На початку свого виступу Зеленський також торкнувся питання виборів і описав свою позицію більш докладно. “Моя позиція дуже проста, що в момент виборів в тимчасово окупованому Донецьку і Луганську, в цей момент Україна повинна повністю контролювати наш кордон”, – сказав президент. “Про це домовитися буде дуже складно і це правда”, – додав він.

Зеленський заявив, що Донбас в контактній групі з врегулювання на південному сході України повинні представляти переселенці з регіону.

“У тристоронньої групі у нас повинні бути представники Донбасу, які приїхали до Києва, інших міст, які приїдуть до Мінська і скажуть, чому вони переїхали, що сталося”, – сказав він.

При цьому він знову підкреслив, що не вестиме прямі переговори з представниками Донецької і Луганської народних республік. “Україна не розмовляє з бойовиками, але ми з вами повинні розуміти, як відбуваються всі ці переговори в тристоронньої групі … вони там є, безпосередньо президент з ними не розмовляє і не буде розмовляти”, – сказав він.

Раніше помічник президента Андрій Єрмак заявив про необхідність розширити склад учасників мінських переговорів представниками від Донбасу, ввівши туди жителів підконтрольних Києву районів регіону і змінивши склад перемовників від так званих Донецької і Луганської народних республік.

Фото АР.

Поділитись