Зеленський заявив, що МВФ вимагає відкрити ринок землі для отримання кредиту

Президент Володимир Зеленський повідомив, що МВФ вимагає відкрити ринок землі для отримання чергового кредиту, перший транш якого може скласти $ 2 млрд.

«Умови МВФ — це два закони: про банки і про землю», — зазначив Зеленський, маючи на увазі закон про ринок землі і закон про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам.

«Ніхто не хоче дефолту в країні … Ми домовилися з керівництвом МВФ, як тільки ми зробимо ці умови, на протязі десь днів 15 ми отримаємо перший швидкий транш, він буде близько $ 1,75-2 млрд, — продовжив президент. — Отримаємо відразу в бюджет України, не в НБУ, а відразу в бюджет».

Засідання Ради

Позачергове засідання Верховної Ради України, на якому буде розглянуто секвестр бюджету на 2020 рік, відбудеться в понеділок.

«Позачергове засідання Верховної Ради відбудеться в понеділок», — сказав він. За словами Зеленського, на засіданні будуть внесені зміни до бюджету на 2020 рік. «Перерозподіл коштів пов’язано з поширенням коронавірусу», — зазначив президент.

За його словами, пропонується також розглянути законопроекти про ринок землі і про банківську діяльність. Президент висловив упевненість, що ці законопроекти будуть прийняті.

За словами президента, «по ринку землі ми пішли на певні компроміси». «Ми домовилися, що державну землю зараз продавати не будемо. Далі ми зменшили концентрацію — для фізосіб до 100 га, тобто сильно. Для юридичних осіб — це буде другий етап, який впровадять з 2024 року — там буде до 10 тис. га», — сказав Зеленський.

При цьому президент підкреслив, що для нього важливо було домовитися з МВФ отримати в два рази більше грошей. «Ми домовилися про збільшення програми з МВФ, ЄБРР і низкою країн. Я кожен день з ними розмовляю. Ми можемо, мінімум, отримати збільшення до $ 8 млрд від МВФ, і разом зі Світовим банком — до $ 10 млрд», — заявив Зеленський.

За словами Зеленського, кредити можуть дати не тільки МВФ і Всесвітній банк, але ще обіцяє гроші Азербайджан і ведуться переговори з Канадою.

Зеленський також повідомив, що він підтримав розгляд законопроекту про онлайн-голосуваннях Верховної ради. «Це буде не останні позачергове засідання (в понеділок). Я звернувся до депутатів. Хочу, щоб вони ще розглянули можливість працювати дистанційно. Зараз вони пропрацюють такий законопроект», — сказав президент. Зеленський підкреслив, що закон про онлайн-голосуваннях парламенту буде діяти тільки в умовах коронавірусу. «Я думаю, коли ця хвороба пройде, цей законопроект не буде потрібен», — зазначив глава держави.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...