Зеленський заявив, що країна готова розвивати нові форми партнерства зі США в сфері безпеки

Україна готова розвивати нові форми партнерства з США в сфері безпеки. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу з держсекретарем США Майклом Помпео.

«Україна готова зміцнювати свою армію за рахунок покупки американських озброєнь», — сказав Зеленський.

Ключовий союзник України

Він зазначив, що США були і залишаються ключовим союзником України в захисті її суверенітету. «США були, є і будуть нашим ключовим союзником в захисті суверенітету України», — заявив він.

При цьому Зеленський підкреслив, що Україна «дуже високо цінує зусилля президента Трампа» і висловив подяку Помпео за його «позицію щодо Криму і війни в Донбасі». «Сьогодні я висловив надію, що США будуть більш активно залучені в процеси мирного врегулювання на Сході України і деокупацію Криму, завдяки призначенню з цих питань окремого посадовця з державного департаменту США, — сказав Зеленський. — Ми також вдячні за активну роль США у розвитку результативного співробітництва України і НАТО. В цілому відносини Києва і Вашингтона незмінно міцні, адже фундаментом для них є повна довіра, взаєморозуміння і загальні довгострокові стратегічні інтереси».

Подякувавши Помпео за військову допомогу, президент України назвав відносини Києва і Вашингтона «незмінно міцними». Він зазначив, що підтримка США України має широкий і двопартійний консенсус в Конгресі. «Про це свідчить обсяг програм допомоги на 2020 рік, що становить майже $ 700 млн. Окремо відзначу допомогу в сфері безпеки, вона становить $ 365 млн і відчутно підсилює нашу обороноздатність», — додав Зеленський.

Він також високо оцінив підтримку США у реформуванні української армії, постачання зброї і техніки, в проведенні навчань для Збройних сил України. «Ми готові розвивати нові форми партнерства з США в сфері безпеки. Це підтверджує перший в історії контракт на пряму закупівлю ПТРК Javelin», — підкреслив президент. За його словами, мова на переговорах йшла і про посилення ВМС України катерами класу Island, а також зміцненні ППО України, де Київ «готовий розглядати обсяги закупівель відповідних озброєнь».

Крім того, Зеленський відзначив «активну взаємодію з американськими партнерами для успішного реформування оборонної промисловості». «Упевнений, це дасть імпульс для взаємовигідної кооперації з топовими оборонними компаніям США. Я також подякував за ефективну і дієву політику США. Вона допомагає нам протистояти існуючим викликам, зокрема в енергетичній безпеці і в питаннях Північного потоку-2», — додав Зеленський.

Помпео в свою чергу запевнив, що США продовжать підтримку євроатлантичних прагнень України. «Ми продовжуємо підтримувати Україну в її прагненні приєднатися до НАТО і зближення з ЄС», — сказав держсекретар.

Ситуація з імпічментом Трампа

Відносини США і України не погіршилися у зв’язку з ситуацією з питання імпічменту президента Дональда Трампа, заявив Зеленський. «Я не вважаю, що на наші відносини якось вплинув питання імпічменту. Мені здається навпаки — у нас дуже хороші відносини між країнами, ми хочемо, щоб наші відносини були. Питання не тільки в словах про те, що США дійсно нас підтримують і захищають, це дійсно правда «, — підкреслив український лідер.

При цьому Зеленський визнав, що підтримка України для США повинна бути вигідною. «Будь-яка підтримка повинна бути, як і дружба між країнами, вигідною. Сьогодні ми говоримо вже про безліч контрактів в різних областях, в різних сферах, які ми хочемо укласти між нашими країнами. І, мені здається, у нас новий крок в наших відносинах, нове почуття, ми багато зустрічаємося», — запевнив він.

Президент України висловив готовність відвідати США для зустрічі з Трампом, але тільки в разі, якщо сторони попередньо досягнуто будь-яких конкретних домовленостей.

«Якщо ми можемо про щось домовитися, що вигідно двом країнам, якщо у нас є важливий предмет розмови, крім стратегії і тактики, про те, про що ми можемо домовитися, то я готовий їхати хоч завтра», — заявив Зеленський.

Український лідер підкреслив, що вважає свій можливий візит в Білий дім «правильним для обох країн, для відносин між країнами, дуже правильним для статусу України». При цьому він додав, що не хотів би бути «просто політичним мандрівником».

У свою чергу Помпео, кажучи про можливу зустріч Трампа і Зеленського, заявив, що не сумнівається, що вона відбудеться в майбутньому. «Нам треба знайти відповідний час, ми хочемо, щоб це відбулося в той час, коли буде значний прогрес», — зазначив держсекретар США. Він повідомив, що сторони обговорюють деталі можливого візиту, і запевнив, що США «завжди вітатимуть» Зеленського в Вашингтоні.

Розробка чорноморського шельфу

Зеленський розраховує на участь американських компаній в розробці родовищ нафти і газу на чорноморському шельфі.

«Ми запрошуємо великий американський бізнес до будівництва інфраструктури України, наших мостів і доріг, а також до проектів з видобутку газу і нафти, розробці чорноморського шельфу», — заявив. Зеленський зазначив, що країни, зокрема, вже ведуть переговори про закупівлю нових локомотивів.

«Що стосується стратегічних планів, я впевнений, що в 2020 році ми зміцнимо співпрацю», — підкреслив президент України, висловивши подяку держсекретареві США «за всебічну підтримку і за плідні переговори».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...