Заступник держсекретаря США розповів, що саме Трамп ініціював замороження допомоги Україні

Рішення про замороження фінансової і військової допомоги Україні надходило безпосередньо від президента США Дональда Трампа, який дав відповідне розпорядження адміністративно-бюджетному управлінню Білого дому.

Це стверджував на закритих слуханнях у Палаті представників Конгресу США заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл. Стенограма була оприлюднена в понеділок.

Саме засідання відбулося на початку листопада. Дипломат давав свідчення членам трьох комітетів нижньої палати американського законодавчого органу: комітету у закордонних справах, спецкомітету з розвідки і комітету з нагляду та урядової реформи. Слухання проходили в рамках процедури імпічменту президента США.

За словами Хейла, 23 липня відбулася зустріч на рівні заступників глав усіх ключових американських відомств, що займаються зовнішньою політикою. «На засіданні цієї малої групи [Чарльз] Капперман (заступник помічника президента з національної безпеки, який головував на зустрічі) запитав у представників кожного відомства, починаючи з мене, яка наша позиція з цього питання (про замороження допомоги Україні), і я рішуче виступив на підтримку відновлення допомоги, і те ж саме зробили представники всіх інших відомств за винятком адміністративно-бюджетного управління Білого дому», — розповів заступник держсекретаря.

«Адміністративно-бюджетне управління, коли їх запитали, повідомило, що вони отримали вказівку від президента і виконуючого обов’язки керівника апарату Білого дому Міка Малвені заморозити допомогу», — підкреслив Хейл. За словами дипломата, після цього він написав записку держсекретареві Майклу Помпео, в якій пояснив йому, що адміністративно-бюджетне управління, беручи до уваги вищесказане, не змінить свою позицію і «питання слід вирішувати, — якщо він хоче його вирішувати, — безпосередньо з президентом».

У США раніше розгорівся великий скандал навколо липневого телефонної розмови Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським, який в підсумку став приводом для початку процедури імпічменту щодо глави вашингтонської адміністрації. Як стверджують політичні опоненти президента, Трамп під час дзвінка намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності на Україні сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена — Хантера — в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Джозеф Байден зараз є найбільш імовірним конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах. Тому, на думку демократів, Трамп, чинячи тиск на Зеленського, по суті, прагнув заручитися підтримкою Києва в спробі переобратися на другий термін.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...