З Єревану звернулися до Путіна втрутитися в конфлікт в Нагірному Карабаху

З Єревану звернулися до Путіна втрутитися в конфлікт в Нагірному Карабаху

Російський підприємець, один із засновників Московської школи управління «Сколково» Рубен Варданян звернувся до президента Росії Володимира Путіна із закликом втрутитися в конфлікт в Нагірному Карабасі.


У відеозверненні, записаному в Єревані, Варданян заявив, що війна в Карабаху є не локальним конфліктом, а геополітичної бомбою уповільненої дії, яка вибухне насамперед на території Росії.

«Ми стоїмо на краю величезної прірви, гуманітарної, людської катастрофи. Це не питання територіальної війни, це питання збереження людства, збереження базових людських цінностей», – заявив Варданян.

За його словами, участь Путіна в ситуації може визначити багато і здатне вплинути на хід подій.

«Я мрію, я хочу, щоб Росія не просто допомогла, а Росія зрозуміла, що участь в цьому процесі є принципово важливим для росіян», – заявив бізнесмен.

Раніше у Кремлі назвали умову входу російських миротворців у Нагірний Карабах. Росія може ввести своїх миротворців у Нагірний Карабах тільки за згодою Азербайджану і Вірменії. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Миротворці можуть входити тільки за згодою двох сторін», — сказав Пєсков.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що влада країни ведуть обговорення з світовими лідерами і ООН по ситуації в невизнаній Нагірному Карабасі. Крім того, за його словами, він двічі розмовляв з президентом Росії Володимиром Путіним.

«Але, я вважаю, що буду мати більше телефонних розмов з президентом Франції і іншими керівниками, щоб обговорити поточну ситуацію і розвиток подій», — уклав Пашинян.

У свою чергу президент невизнаної Нагірно-Карабахської республіки Араік Арутюнян повідомив, що приїхати в зону конфлікту висловили бажання більше 10 тисяч добровольців.

«Понад 10 тисяч добровольців виявили бажання приїхати в Арцах», — наводить слова Арутюняна «Sputnik-Вірменія».

При цьому, за його словами, поки необхідності в допомозі добровольців немає, так як підрозділи Армії оборони Нагірного Карабаху за підтримки покликаних із запасу військовослужбовців виконують поставлені перед ними завдання.

Про загострення вірмено-азербайджанських відносин стало відомо 27 вересня. В районі Нагірного Карабаху, який є предметом територіальної суперечки, сталося зіткнення між вірменською та азербайджанською арміями. ЗМІ повідомили про сотні загиблих. Сторони звинуватили один одного в обстрілі позицій в прикордонних районах і ввели військовий стан.
Країни Заходу і Росія закликають Азербайджан і Вірменію зупинити кровопролиття і сісти за стіл переговорів.

 

Поділитись