Влада Туреччини звинуватила російські ЗМІ в «чорній антитурецькій пропаганді»

Після матеріалу на каналі «Росія 1» про те, як президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану довелося почекати близько двох хвилин перед зустріччю з Володимиром Путіним, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу розкритикував російські ЗМІ, звинуватив їх в «чорній пропаганді», що принижує турецьку делегацію.

За словами міністра закордонних справ, турецька преса ніколи не дозволила б собі такої витівки, як очорнити Росію.

«Це неповага з боку російських ЗМІ. Російські ЗМІ перетворили цю новину в стилі бульварної преси, що вкрай неправильно. Вони починають чорну пропаганду при наявності найменших розбіжностей (у відносинах двох країн). Як тільки відносини нормалізуються, про негатив забувають» , — заявив Чавушоглу.

За його словами, зустріч в Москві проходила згідно з протоколом і ніяких причин для появи таких сюжетів не було.

«Є протокол, місце зустрічі. Два лідери приходять з різних точок. Якщо наш президент чекав 30 секунд, Путін також чекав 30 секунд», — сказав Чавушоглу.

Однак багато публікації турецьких провладних ЗМІ говорять рівно про зворотне: одні тільки заголовки стали найяскравішим прикладом антиросійських настроїв в державі. Наприклад, журналісти газети «Türkiye» після інформації про загиблих турецьких військових в Ідлібі написали статтю з анотацією: «Набридло лицемірство Росії. І зраджує, і бреше. Після зрадницького нападу Москва звинуватила Туреччину. Анкара за допомогою доказів розкрила брехню росіян».

Також дуже цікавим заголовком відзначилася газета «Takvim», підконтрольна братові міністра фінансів Туреччини і за сумісництвом чоловіка дочки Ердогана Берат Албайрак. В даному випадку мова йде про заяву Центру примирення ворогуючих сторін в САР, яке турки розцінили, як кричущу «брехню».

Крім цього видання «Takvim» накачувати турецьку публіку негативними настроями, покладаючи вину за загибель турецьких солдатів на російські літаки. При цьому кореспонденти не привели ніяких доказів, опублікувавши лише фотографії турецьких військових.

Найголовніше, що це лише сама незначна частина антиросійської пропаганди, штампів на території Туреччини. Крім цього, турецькі ЗМІ постійно негативно відгукуються про Росію, що просто не зв’язується зі словами Чавушоглу. Крім того, подібні статті можуть негативно позначитися на місцевому населенні, звернувши їх проти російської сторони. Втім, подібна ситуація вже сталася в лютому, коли турецька молодь розгромила російські могили в Анкарі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...