Влада США запросила інформацію про компанії, пов’язані з адвокатом Трампа

Прокуратура Південного округу штату Нью-Йорк і Федеральне бюро розслідувань США направили в останні тижні ряд запитів на надання даних про людей і організації, пов’язаних з адвокатом американського президента Рудольфом Джуліані і його передбачуваними партнерами Львом Парнасом і Ігорем Фруманом.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела. За їхніми даними, спрямовані американською владою запити стосувалися інформації щодо консалтингової компанії Giuliani Partners, некомерційних організацій America First Action і America First Policies, фірми Fraud Guarantee, яка, імовірно, співпрацювала з Giuliani Partners, і інших структур. На думку джерел видання, список людей і організацій, яким були направлені відповідні запити, говорить про те, що прокуратура і ФБР зацікавлені у встановленні причетності особистого адвоката Дональда Трампа, а також його партнерів до можливого перешкоджання правосуддю, відмиванню грошей, змовою з метою обману американських влади, наданні неправдивих свідчень, роботі в якості іноземного агента і інших злочинів.

Видання підкреслює, що в першу чергу наслідок приділяє увагу консалтингової діяльності Джуліані і його компанії. Також американська влада цікавлять політична і підприємницька активність Парнасу і Фруман і їх передбачувана залученість у справи адміністрації Трампа і діяльність Джуліані.

У жовтні Парнас і Фруман були затримані в США. Прокуратура Південного округу штату Нью-Йорк пред’явила їм і ще двом особам звинувачення в порушеннях при лобістської діяльності. Парнаса і Фрумана підозрюють у спробах домогтися відставки Марі Йованович з посади американського посла в Києві в інтересах якогось українського чиновника.

Сам Джуліані виявився в центрі уваги ЗМІ після того, як у Вашингтоні у вересні почався великий скандал через твердження про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році . Висловлювалися припущення, що американський лідер домагався від свого українського колеги розслідування дій сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена в обмін на надання Києву фінансової і військової допомоги.

Палата представників Конгресу, контрольована Демократичною партією, оголосила на підставі таких підозр про запуск процедури імпічменту щодо республіканця Трампа. Байден зараз є одним з його найбільш вірогідних конкурентів на майбутніх президентських виборах-2020.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...