В Запоріжжі врятували річку Мокра Московка

Народний депутат України від партії «Слуга народу» Сергій Штепа розповів на своїй сторінці в Інстаграм, як за 3 місяці роботи було вирішено проблему жителів округу, що налічувала не менш ніж десятилітню історію, пише Newformat.info.

Отже, Сергій Штепа розповів, що в Запоріжжі біля селища Калантирівка ще в радянські часи працював невеликий завод. Для його потреб були збудовані підземні комунікації. Від заводу і аж до річки Мокра Московка була прокладена так звана «лівневка». Все було нормально, поки деякі жителі приватного сектору не зробили незаконну врізку до цієї труби та не почали використовувати її замість каналізації. Труба була швидко засмічена, з плином часу в ній з’явились тріщини. Як результат – вона почала протікати, і нечистоти з неї потрапляли на проїжджу частину, а частково – ще й до річки Мокра Московка.

«Де були екологічні комісії – загадка. Інколи весь бруд відкачували, а дорогу латали, проте такого ремонту вистачало максимум на кілька місяців, тому що асфальт не витримував постійну вологу. Крім того, папери зі схемами комунікацій до сьогодні не збереглись, — пише Сергій Штепа.

Депутат з командою дуже вчасно звернув увагу на цю проблему. Неподалік від місця протікання труби знаходиться опора лінії електропередач, і вода підмивала цю опору, що створювало значні ризики для безпеки громадян. Крім того, одразу від декількох виборців Сергій Штепа отримав повідомлення, що у них раптово померли домашні тварини. Це могло бути пов’язано з тим, що люди регулярно їздили на автомобілях по забрудненій дорозі, і нечистоти неминуче залишались на транспортних засобах. Люди паркували автівки на придомовій території – саме там, де жили домашні тварини.

Депутат зазначив, що роботи на цій ділянці виконувались в декілька етапів, тому що після першої фази ремонту дуже швидко виявилось, що труба протікає в декількох місцях, а також потребує капітального оновлення та очищення. Зараз  труба повністю очищена, нечистоти з неї направлені в спеціальну фільтраційну яму, щоб не допустити скидання сміття в річку Мокра Московка. Опора лінії електропередач більше не підмивається водою. На дорозі виконано ямковий ремонт.

Деякі фінальні роботи будуть виконуватись навесні.


Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...