В Україні вступили в силу жорсткі карантинні заходи

Рішення уряду про введення жорстких карантинних заходів в зв’язку з поширенням нового вірусу SARS-CoV-2 вступило в силу в Україні.

Починаючи з понеділка, громадянам забороняється пересуватися більш ніж по двоє людей, за винятком випадків, коли здійснюється супровід дітей.

Вводиться обов’язкове носіння маски або респіратора в громадських місцях. При цьому під визначення громадського місця підпадає широкий перелік місць — це і під’їзди, ліфти, підземні переходи, державні установи, парки і стадіони, дитячі майданчики і так далі.

«Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон забороняється. Це дозволяється тільки в разі, коли вам потрібно вигуляти домашню тварину або в зв’язку зі службовою необхідністю», — роз’яснив раніше уряд. Вигул домашніх вихованців на вулиці дозволяється не більше ніж двома особами, а в парках і скверах — не більше ніж одним.

Всі по домівках

Кабмін України також вперше ввів вікові обмежувальні заходи. Відтепер дітям до 14 років забороняється виходити на вулицю без супроводу батьків або опікунів. При цьому особи у віці від 60 років і старше віднесені до групи підвищеного ризику і їм фактично встановлена ​​заборона виходити з дому. У постанові зазначено, що ці громадяни потребують самоізоляції. «Люди старше 60 років поки що повинні сидіти вдома. Вони повинні знаходитися в певному ними місці самоізоляції і утримуватися від контактів з іншими особами, крім тих, з якими вони спільно проживають», — повідомив уряд країни.

При цьому вікові обмеження не поширюються на осіб, які «здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19», а також забезпечують діяльність «об’єктів критичної інфраструктури». Тим часом, люди, які перебувають на самоізоляції (крім хворих COVID-19) і про яких нікому подбати, можуть відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які знаходяться на відстані не більше 2 км від місця самоізоляції.

Відзначається, що всі громадяни повинні мати при собі посвідчення особи державного зразка. Цей захід необхідний для контролю за тими, хто повинен перебувати в самоізоляції чи обсервації.

За дотриманням правил карантину будуть стежити Національна поліція і Національна гвардія. За порушення карантину передбачає штраф від 17 тис. Гривень до 34 тис. Гривень ($ 616-1232), а в разі порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням може наступити кримінальна відповідальність. У постанові уряду сказано, що громадяни, які двічі порушили умови самоізоляції, підлягають примусовій госпіталізації.
в’їзд обмежений

Уряд України у зв’язку з пандемією коронавірусу вирішило також скоротити кількість діючих пунктів пропуску через кордон — до 21. При цьому всі, хто прибувають на Україну, повинні будуть пройти 14-денну обсервацію. Ця вимога не стосується дипломатів, членів міжнародних організацій, водіїв вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських суден, якщо немає підстав вважати, що вони могли контактувати з інфікованими новим коронавірусів.

Рішення про посилення протиепідемічних і карантинних заходів поширюється на всю країну, однак місцева влада може вживати додаткових заходів. Зокрема, в Києві було вирішено розширити перелік місць, в яких заборонено перебувати без маски або респіратора. В’їзд і виїзд в столиці з понеділка можливий лише через контрольно-пропускні пункти. При цьому на в’їзді в місто в обов’язковому порядку повинен здійснюватися вимір температури у водіїв, а також у пасажирів.

Мер міста Віталій Кличко попередив, що якщо число інфікованих буде стрімко рости, влада столиці можуть прийняти рішення про заборону використання приватного транспорту, а також прийняти ряд інших заходів.

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, що пік пандемії в Україні може настати орієнтовно 14-15 квітня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...