В Україні тривають українсько-американські навчання Сі Бриз 2020

5-й день українсько-американських навчань Сі Бриз 2020 дозволяє підбити перші підсумки щодо успішності їх виконання.

Про це повідомляє Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил
Збройних Сил України.

Традиційно, кожні наступні навчання включають в себе нові елементи та поступово ускладнюються, мають нові відмінності і особливості. Цього року головним викликом стало проведення заходу в умовах пандемії COVID-19 і це не могло не позначитися на організації навчань. Через вірусну загрозу планування заходів було завершено, вперше в історії навчань, у віртуальному режимі через електронні канали зв’язку, що дозволило налагодити нові способи комунікації планувальних груп від України, США і НАТО, держав-партнерів, які беруть участь у навчанні. Загальна кількість держав-учасників склала 8 країн: Україна, США, Республіка Болгарія, Грузія, Турецька Республіка, Королівство Норвегія та Королівство Іспанія. Від української сторони в навчанні беруть участь представники не тільки Військово-Морських Сил ЗС України, але й інших видів ЗС України, міністерств та відомств.

Іншою важливою відмінністю цьогорічних навчань є робота двома штабами, які знаходяться в різних географічних локаціях. Один – в Одесі, а другий у місті Рота (Королівство Іспанія) в морському операційному центрі 60-го з’єднання надводних кораблів 6-го флоту ВМС США. Робота штабів здійснюється шляхом щоденної інтеграції і постійного обміну інформації.

Як зазначає начальник штабу керівництва українсько-американських навчань Сі Бриз капітан 1 рангу Костянтин Плахотнюк, навчання тривають успішно і всі заплановані заходи проводяться без зривів:

— Цей виклик, у зв’язку з пандемією COVID-19, ми успішно подолали. Ми вже бачимо, що планування було завершено успішно, все було організовано без зауважень і зараз підрозділи, які залучаються на навчання, як з боку української сторони, так і з боку країн-партнерів, все чітко відпрацьовують. Це дуже корисний досвід і це стало справжнім іспитом для українських ВМС. Це – «контрольний зріз», чому ми навчилися за попередні навчання серії «Сі Бриз». І це було непросто – завершити планування і провести навчання у дистанційному режимі, що ніколи не відбувалося. Я вважаю це неоціненим досвідом для Військово-Морських Сил ЗС України і для наших партнерів також – підкреслив начальник штабу навчань.

Серед інших елементів, протягом минулого дня були відпрацьовані елементи протичовнової боротьби і з залученням авіації. Іншим елементом, який вперше проводився в рамках «Сі Бриз» стало здійснення ескортування патрульного літака ВМС США — Боїнгу P-8 «Посейдон» Повітряних Сил ЗС США.

Не менш важливим новим елементом в історії навчань «Сі Бриз» стало виконання практичних стрільб з гвинтокрилу по морських цілях з застосуванням морської авіації. Було відпрацьовано взаємодію авіації з кораблями та катерами. Окрім того, залучаються підрозділи Державної прикордонної служби України, що надає можливість підтримки на належному рівні взаємодії між кораблями національного флоту і прикордонників, налагоджується повна взаємосумісність між повітряними компонентами зазначених структур.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...