В Україні розповіли про спосіб заробітку країни від «Північного потоку – 2»

В Україні розповіли про спосіб заробітку країни від «Північного потоку – 2»

Україна зможе заробити на газопроводі «Північний потік – 2» в разі, якщо після його запуску Києву передадуть частину акцій компанії-оператора.

Про це в понеділок, 14 червня, заявив український політолог, директор Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

«Ми розуміємо, що« Північний потік – 2» може бути вигідніше для вас. Давайте через те, що ми втрачаємо, це питання політичне, зробимо Україну співвласником «Північного потоку – 2», дайте нам 5-7-10%, щоб ми могли компенсувати свої збитки», – сказав він в ефірі телеканалу.

Український політолог зазначив, що частина блакитного палива, яка піде через газопровід, може потрапити в газові сховища країни. У зв’язку з цим Бортник запропонував продати або передати «Нафтогазу» України 5% вартості СП-2. В такому випадку країна стане акціонером і буде заробляти на ньому, додав політолог. За його словами, цей спосіб можливий, поки газопровід не запущено.

Однак Бортник вказав на те, що більш реальним виглядає варіант, що полягає в створенні російсько-європейського консорціуму, який стане власником української ГТС і забезпечить через неї транзит газу. Іншим варіантом політолог назвав укладення довгострокового контракту на прокачку палива через Україну.

«Але це треба взяти свою позицію, відмовитися від позиції американських партнерів і просувати свій наратив, свої національні інтереси», – додав він.

За словами Бортника, є ймовірність, що після закінчення контракту на транзит в 2024 році Україна змусять знизити ціну, оскільки прокачування через СП-2 буде дешевше. Або ж існує можливість відключення української ГТС після закінчення контракту.

4 червня президент РФ Володимир Путін повідомив про завершення укладання першої нитки газопроводу «Північний потік – 2». За його словами, для початку заповнення нитки газом необхідно близько 10 днів. При цьому роботи по другій лінії ведуться.

У той же день російський лідер оцінив заяву свого українського колеги Володимира Зеленського про втрати країни через можливу зупинку транзиту газу. За словами Путіна, Москва не зобов’язана «годувати всіх». При цьому він підкреслив, що поставки в Європу будуть рости і є можливість завантажити ГТС України навіть після завершення терміну дії контракту на транзит.

Йшлося про слова українського лідера про те, що реалізація СП-2 позбавить країну близько $ 3 млрд через відключення від поставок газу. Раніше він висловлював упевненість, що через «Північного потоку – 2» Росія рано чи пізно відмовиться від транзиту газу в Європу через територію України, що відіб’ється на доходах країни.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков підкреслив, що Москва не має наміру відмовлятися від постачань газу через Україну, так як в подальшому очікує зростання транзиту газу в Європу.

6 травня президент США Джо Байден назвав обмежувальні заходи на даному етапі проти газопроводу контрпродуктивним кроком для відносин з Європою, оскільки проект практично завершений.

Поділитись