В Ізраїлі розпочався судовий процес над прем’єр-міністром

В Ізраїлі почався судовий процес за участю прем’єр-міністра країни Біньяміна Нетаньяху.

Перше засідання відбулося 24 травня. Прем’єр-міністр повинен був особисто бути присутнім на ньому. Судовий процес пройде в рамках пред’явлених Нетаньяху звинувачень в корупції і порушенні громадського довіри.

«Перед судом стоїть спроба розладнати волю народу. Ліквідувати мене і правий табір. Протягом більше 10 років ліві не могли зробити це в урні для голосування. В останні роки вони знайшли новий спосіб — поліція і прокуратура приєдналися до банди, щоб зшити ці маревні і сфабриковані справи, це маячний засідання», — заявив він у суді.

Прем’єр-міністр зазначив, що всі висунуті проти нього звинувачення були сфабриковані з самого початку.

Крім того, він звинуватив ряд ізраїльських ЗМІ в цькуванні і закликав опублікувати записи справи «Харпаз», фігурантом якого виступає Генпрокурор Авіхаїлів Мандельбліт.

«Як генеральний прокурор може підтримати всі ці зусилля і підписати обвинувальний висновок? На нього чинився тиск? Йому є що приховувати? Це щось, записи в сейфі Міністерства юстиції? … Так що опублікуйте всі записи», — закликав Нетаньяху.

За словами адвокатів прем’єр-міністра, для ознайомлення з матеріалами висунутих проти Біньяміна Нетаньяху звинувачень необхідно кілька місяців. За словами одного із захисників прем’єр-міністра Мікі Фетман, необхідно від двох до трьох місяців, щоб ознайомитися з доказами висунутих звинувачень і підготувати позицію захисту. Про це повідомляє The Times Of Israel.

За словами Фетмана, точний склад захисників Нетаньяху при розгляді звинувачень у різних справах ще не визначений.

Тим часом, адвокат Шауля Єлович Зак Хен заявив, що недавні допити головних свідків звинувачення, опубліковані в засобах масової інформації, є неприйнятними. Хен попросив суддів відмовитися від розгляду даних матеріалів.

Зі свого боку заступник Генпрокурора Ліат Бен-Арі відхилив клопотання адвокатів Нетаньяху про виділення 2-3 місяців для ознайомлення з матеріалами справи на тій підставі, що захист отримав матеріали справи більше року тому.

«Якби ми почали сьогодні, я б сказав, що нам потрібно 3-4 місяці, але це справа відкрита не сьогодні. 28 лютого 2019 року генеральний прокурор прийняв рішення про пред’явлення обвинувального висновку за умови проведення слухання. З тих пір пройшов рік і чотири місяці», — заявив Бен-Арі.

На цьому перше судове засідання за звинуваченням проти Біньяміна Нетаньяху було оголошено завершеним.

Суддя Рифка Фрідман-Фельдман зазначила, що суд повідомить сторони про дату наступного слухання.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...