В Індії спалахнула криза: країна зберігає першість у світі через захворюванність на коронавірус

У кількох штатах Індії закінчилися вакцини проти COVID-19, посилюючи страшну другу хвилю інфекцій, через яку лікарні та морги переповнюються, а сім’ї борються за дефіцитом ліків та кисню.

Про це пише Reuters

«Повертайся до нас. Як ми будемо жити без тебе?» — ридали Аанчал Шарма та її свекруха над неживим тілом свого чоловіка, чекаючи, як і багато інших, своєї черги у крематорії на околиці Нью-Делі.

На стоянці більше 10 машин швидкої допомоги, що містять трупи, вишикувалися в той час, коли працівники розчищали попіл від багаття, яке вилилося з основної зони кремації.

Індія обганяє США за загальним числом інфекцій, щодня дев’ять днів поспіль влада повідомляла про понад 300 000 нових випадків щодня, досягши в п’ятницю чергового світового рекорду — 386 452.

Загальна кількість смертей перевищила 200 000, а випадків — близько 19 мільйонів — майже 8 мільйонів лише з лютого, оскільки нові вірулентні штами поєднувались із заходами «суперпоширення», такими як політичні мітинги та релігійні фестивалі.

Медичні експерти стверджують, що реальні цифри можуть бути в п’ять-десять разів вище офіційних підрахунків. Пацієнти просять місць у лікарнях, тоді як кисневі баки дефіцитні та цінуються.

Незважаючи на те, що найбільший у світі виробник вакцин, Індія зараз не має достатньо для себе — підриває план нарощування та розширення щеплень із суботи.

Лише близько 9% з 1,4 мільярда людей мали дозу.

«Я зареєструвався, щоб отримати слот за 28 днів до цього, але зараз вони кажуть, що вакцин немає», — скаржився Жасмін Оза в Twitter.

ПЛЯШКИ ДЛЯ ВАКЦИН

Індія намагається збільшити потужність до 80 мільйонів доз на місяць через брак сировини та пожежу в Інституті сироватки крові, який виробляє вакцину AstraZeneca.

Влада фінансової столиці Мумбаї заявила, що центри щеплень закриваються на три дні, тоді як головний міністр Делі Арвінд Кейрівал сказав громадянам не з’являтися на щеплення в суботу, оскільки дози ще не надійшли.

Штат Карнатака, в якому знаходиться технічний центр Бенгалуру, відклав свій новий процес вакцинації для дорослих, який мав розпочатися в суботу.

Однак представники прем’єр-міністра Нарендри Моді на заході штату Гуджарат заявили, що щеплення у віці від 18 до 45 років розпочнуться в суботу в найбільш постраждалих районах.

У міру того, як індійська система охорони здоров’я злетіла і прогули на робочому місці стрімко зростали — коли персонал захворів або піклувався про родичів, міжнародна допомога почала надходити.

Приїхав перший американський політ із кисневими балонами, регуляторами, наборами швидкої діагностики, масками та пульсоксиметрами.

«Подібно до того, як Індія прийшла нам на допомогу на початку пандемії, Сполучені Штати прагнуть терміново працювати над наданням допомоги Індії в той час, коли це потрібно», — написав у своєму твіттері держсекретар США Ентоні Блінкен.

Вашингтон відправляє запасів на суму понад 100 мільйонів доларів і перенаправив власне замовлення вакцин AstraZeneca в Індію, надавши ще 20 мільйонів доз.

Великобританія, Ірландія та Румунія також надіслали допомогу, і перша партія російської вакцини Sputnik V повинна була надійти в суботу.

«ЛЮДИ ПАКУЮТЬСЯ»

На вулицях індіанці накопичували запаси.

«Все, що пов’язано з киснем … наші продажі зросли вдвічі», — сказала власник медичного магазину Віпул Гарг у штаті Уттар-Прадеш.

У деяких частинах країни ліків почало бракувати.

«Люди дуже панікують. Люди без потреби накопичують ліки, навіть ті, кому вони не потрібні», — додав інший власник бізнесу Санджай Шарма, також в штаті Уттар-Прадеш.

Додаючи певної надії на кризу, група вчених, що консультують уряд Індії, заявила, що випадки можуть досягти піку наступного тижня між 3-5 травня — раніше, ніж спочатку прогнозували.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...