В Генеральній Асамблеї ООН відхилили пропозицію Росії

В Генеральній Асамблеї ООН відхилили пропозицію Росії

Комітет ООН відхилив пропозицію Росії про можливість його перенесення з США через невидачу віз.

Перший комітет Генеральної Асамблеї ООН з роззброєння проголосував у п’ятницю проти пропозиції Росії розглянути можливість перенесення його роботи з США в разі, якщо ООН і Вашингтон не вирішать візові проблеми російських делегатів. На підтримку такої пропозиції в п’ятницю висловилися 18 країн, 69 проголосували проти, 72 утрималися.

За прийняття документа разом з Росією виступили Китай, Казахстан, Білорусія, Сербія, Сирія, Іран, ряд латиноамериканських країн і африканських країн. РФ, зокрема, пропонувала запросити у генерального секретаря ООН, “в разі відсутності прогресу, станом на 1 квітня 2020 року доповідь про альтернативні місцях проведення сесії Першого комітету 2020 року, включаючи Женеву або Відня, а також про можливі наслідки для бюджету” ООН. Крім того, планувалося ухвалити, що, “якщо візові проблеми не будуть вирішені в розумний і обмежений період часу, Генеральна Асамблея розгляне питання про скликання сесії Першого комітету 2020 року в Женеві чи Відні”.

Співавторами документа з Росією виступили Ангола, Бурунді, Нікарагуа, Сирія. Представляючи документ, представник Росії Андрій Бєлоусов заявив, що Москва врахувала стурбованості ряду країн і запропонувала скорегувати його початковий варіант і прописати поетапний підхід до вирішення проблеми. “Однак ми вважаємо, що ця гостра проблема – проблема доступу національних делегацій на заходи ООН – все-таки повинна залишатися у фокусі нашого комітету і Генасамблеї, тому ми запропонували поетапний підхід”, – вказав він.

Представник Фінляндії, який виступав від імені країн ЄС, а також України і Молдавії, висловив думку, що “це не питання Першого комітету” і “не стосується питань підвищення ефективності” його роботи. Багато дипломатів, які проголосували проти або утрималися, пояснювали, що в цілому розуміють стурбованість РФ і труднощі, що виникають в роботі комітету через візові проблеми. Однак вони апелювали до того, що питання має обговорюватися в Шостому комітеті ГА ООН. Так, серед тих, хто утримався були Австрія, Бразилія, Кіпр, Єгипет, Індія, Ліван, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія і ПАР.

Представник США в своєму виступі закликав членів комітету голосувати проти російської ініціативи. “Не справа Першого комітету приймати рішення з даного питання. Є Шостий комітет з правових питань, він повинен обговорювати цю тему”, – стверджував він. На думку американського дипломата, перенесення роботи Першого комітету з Нью-Йорка “підірве цілісність і єдність Генасамблеї ООН і буде являти собою розчленовування основного органу ООН”. “Це також створить проблеми для делегацій, у яких немає постійного представництва у Відні або Женеві”, – додав він.

Поділитись