В Генеральній Асамблеї ООН відхилили пропозицію Росії

Комітет ООН відхилив пропозицію Росії про можливість його перенесення з США через невидачу віз.

Перший комітет Генеральної Асамблеї ООН з роззброєння проголосував у п’ятницю проти пропозиції Росії розглянути можливість перенесення його роботи з США в разі, якщо ООН і Вашингтон не вирішать візові проблеми російських делегатів. На підтримку такої пропозиції в п’ятницю висловилися 18 країн, 69 проголосували проти, 72 утрималися.

За прийняття документа разом з Росією виступили Китай, Казахстан, Білорусія, Сербія, Сирія, Іран, ряд латиноамериканських країн і африканських країн. РФ, зокрема, пропонувала запросити у генерального секретаря ООН, «в разі відсутності прогресу, станом на 1 квітня 2020 року доповідь про альтернативні місцях проведення сесії Першого комітету 2020 року, включаючи Женеву або Відня, а також про можливі наслідки для бюджету» ООН. Крім того, планувалося ухвалити, що, «якщо візові проблеми не будуть вирішені в розумний і обмежений період часу, Генеральна Асамблея розгляне питання про скликання сесії Першого комітету 2020 року в Женеві чи Відні».

Співавторами документа з Росією виступили Ангола, Бурунді, Нікарагуа, Сирія. Представляючи документ, представник Росії Андрій Бєлоусов заявив, що Москва врахувала стурбованості ряду країн і запропонувала скорегувати його початковий варіант і прописати поетапний підхід до вирішення проблеми. «Однак ми вважаємо, що ця гостра проблема — проблема доступу національних делегацій на заходи ООН — все-таки повинна залишатися у фокусі нашого комітету і Генасамблеї, тому ми запропонували поетапний підхід», — вказав він.

Представник Фінляндії, який виступав від імені країн ЄС, а також України і Молдавії, висловив думку, що «це не питання Першого комітету» і «не стосується питань підвищення ефективності» його роботи. Багато дипломатів, які проголосували проти або утрималися, пояснювали, що в цілому розуміють стурбованість РФ і труднощі, що виникають в роботі комітету через візові проблеми. Однак вони апелювали до того, що питання має обговорюватися в Шостому комітеті ГА ООН. Так, серед тих, хто утримався були Австрія, Бразилія, Кіпр, Єгипет, Індія, Ліван, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія і ПАР.

Представник США в своєму виступі закликав членів комітету голосувати проти російської ініціативи. «Не справа Першого комітету приймати рішення з даного питання. Є Шостий комітет з правових питань, він повинен обговорювати цю тему», — стверджував він. На думку американського дипломата, перенесення роботи Першого комітету з Нью-Йорка «підірве цілісність і єдність Генасамблеї ООН і буде являти собою розчленовування основного органу ООН». «Це також створить проблеми для делегацій, у яких немає постійного представництва у Відні або Женеві», — додав він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...