Українське антикорупційне агентство перевіряє поїздку Зеленського в Оман

Національне агентство з питань протидії корупції України почало перевірку в зв’язку з тим, що президент Володимир Зеленський не вніс до декларації витрати на поїздку в Оман.

Про це повідомив депутат Верховної ради Олексій Гончаренко.

«Національне агентство з питань протидії корупції розглянуло ваше депутатське звернення щодо ненадання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані президентом України Зеленським В.А.», — сказано в листі агентства, яке Гончаренко розмістив в Facebook.

Агентство повідомило, що при виявленні порушень агентство вживе необхідних заходів відповідно до закону «Про запобігання корупції».

Зеленський побував в Омані на початку січня 2020 року. Поїздку офіс президента не анонсував. Зеленського з сім’єю випадково побачили журналісти, після чого інформація про це з’явилася в ЗМІ.

Поїздка також дала привід ряду українських видань висловити припущення про те, що в Омані Зеленський нібито зустрічався з високопоставленими російськими чиновниками. У п’ятницю прес-секретар Зеленського Юлія Мендель і глава офісу президента Андрій Єрмак виступили з категоричним спростуванням цих заяв. «Це все брехня від початку і до кінця», — заявив, зокрема, Єрмак.

Офіс президента вже заявляв, що поїздка Зеленського в Оман була офіційним візитом, не носила офіційний статус і здійснювалася з приватною метою і на приватні кошти. Організаційно-протокольне забезпечення не проводилося, делегація не передбачалася.

«Щодо проживання президента в п’ятизірковому готелі Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel, його перельоту разом з дружиною в Оман рейсовим літаком, а також суми, яку він заплатив за переліт та проживання в готелі зауважимо, що приватна подорож передбачає витрати на нього, а вся інша запитувана інформація буде оприлюднена в декларації президента до відповідного законодавства термін», — відзначили в офісі.

Раніше група депутатів Верховної ради вже направила запит, в якому цікавилася організацією і метою візиту Зеленського в Оман, програмою, складом делегації, а також результатами візиту глави держави. За підрахунками журналістів, відпочинок в Омані, без урахування вартості перельоту з Києва, обійшовся президенту не менше ніж в 2,5 млн гривень ($ 100 тис.).

Відповідно до закону «Про запобігання корупції» Зеленський мав в 10-денний термін внести інформацію про витрати на поїздку в свою електронну декларацію. І в разі, якщо оплатив її самостійно (як витрати, що склали більше 50 прожиткових мінімумів, або 100 тисяч гривень), і в разі, якщо її оплатив будь-хто інший (як подарунок на суму понад 10 тисяч гривень).

Поки відповідна інформація в декларації глави держави не відображена. Останнє оновлення даних в документі датована 3 січня. Тоді Зеленський задекларував майже 5 млн гривень ($ 200 тис.) роялті від студії «Квартал 95».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...