У війну в Карабасі долучилася ще одна країна

Вірменська діаспора в Греції закликала співвітчизників відправитися добровольцями в армію Вірменії в зв’язку з військовим конфліктом проти Азербайджану, повідомив керівник культурного центру «Вірменія» в Афінах Мінас Ованесян.


За його словами, заклик добровольців оголосили три дні тому, зараз записалися понад 100 осіб. Як повідомив один з активістів культурного центру Мінас Саакян в добровольці йдуть в основному вірмени: громадяни Вірменської Республіки або особи з подвійним громадянством. «Є і греки», — каже Саакян. За його словами, в основному йдуть молоді хлопці, але є і 40-річні.

«Є жінки. Записалася добровольцем 42-річна жінка — заміжня, є дитина, вона йде в армію, щоб допомогти. 18-річна дівчина була. Ось, моя дочка теж йде добровольцем», — сказав Саакян.

За його словами, заклик добровольців оголошений по всьому світу. «В Америці 10 тис. чоловік записані. Перший літак уже полетів до Вірменії. В Америці більше мільйона вірмен живе. У Франції багато добровольців. У Росії п’ять тисяч людей записані добровольцями», — сказав він.

Тридцятирічний вірменин на ім’я Аго, що записався в добровольці, розповів, що в Греції його сім’я живе 20 років.

«Я відслужив 12 місяців в грецькій армії, в бронетанкових частинах, на Евросі, поруч з кордоном з Туреччиною. У мене є військова підготовка, я знаю, як поводитися зі зброєю. Але коли я 11 років тому був в армії, не було таких конфліктів, щоб стріляли один в одного», — сказав Аго.

Батьки переживають, але рішення підтримують, сказав Аго. «Мама переживає, але сказала, що пишається мною. Мій молодший брат теж хвилюється, але каже — «йди». Батько помер, коли я був маленьким, а мій вітчим — грек — повністю мене підтримав», — сказав Аго, додавши, що відправки до Вірменії він чекає «сьогодні-завтра».

Нагадаємо, в неділю вранці почалося загострення конфлікту в Карабаху. Пізніше в той же день президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив про просування військ в Карабасі, азербайджанські військові опублікували відео зі знищенням вірменської техніки.

Вірменія в свою чергу повідомила про знищення двох вертольотів ЗС Азербайджану і трьох безпілотних літальних апаратів в Карабасі, а також оголосила мобілізацію і військовий стан. Також вірменський прем’єр Нікол Пашинян заявив, що Єреван може визнати незалежність Нагірного Карабаху.

Азербайджан зі свого боку оголосив про введення воєнного стану в окремих регіонах республіки.

Учасники конфлікту повідомляли, що з обох сторін є втрати і поранені, в тому числі серед цивільних.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...