У США заявили про причетність Росії до хакерської атаки на американський уряд

До масштабної кібератаки Sunburst на федеральні відомства США, зафіксованої в минулому грудні, ймовірно, причетні російські хакери.

Російські хакери, ймовірно, причетні до масштабної кібератаки на федеральний уряд США. Такий висновок міститься в поширеному у вівторок спільній заяві апарату директора національної розвідки, Федерального бюро розслідувань (ФБР) і Агентства щодо забезпечення інфраструктурної та кібербезпеки США. Ці відомства ведуть відповідне розслідування,.

Виконана на даний момент «робота вказує, що джерело цілеспрямованої стійкою загрози ймовірно російського походження і несе відповідальність за більшість або всі недавно виявлені, що продовжуються кібератаки як на державні, так і недержавні мережі», стверджується в документі.

Там також зазначено, що менше десяти американських державних структур постраждали від триваючої атаки.

«В даний час ми вважаємо, що це була і залишається спроба зі збору розвідданих. Ми робимо всі необхідні заходи з метою зрозуміти весь масштаб цієї кампанії і відреагувати відповідним чином», — йдеться в документі.

Американська розвідка «на даний момент виявила менш десяти урядових структур США», які постраждали від кібератаки. Всього ж триває атака торкнулася близько 18 тис. клієнтів американської компанії SolarWinds як з державного, так і приватного секторів. У заяві не вказується, хто саме постраждав.

«Це серйозна кібератака, яка зажадає постійних і цілеспрямованих зусиль для виправлення завданої шкоди», — вказали автори документа. Розслідування, яке очолює ФБР, триває.

Програмне забезпечення Orion компанії SolarWinds, яка виробляє продукти для управління і забезпечення безпеки комп’ютерних систем, було зламано в березні 2020 року. Хакерам вдалося впровадити вірус в оновлення Orion, яке потім було завантажено і використано тисячами клієнтів SolarWinds, серед них були 40 державних структур США, а також понад 400 найбільших американських компаній. Велика частина цілей хакерів — близько 80% — знаходилася в США, а решта 20% були розкидані по всьому світу. Цю кібератаку під назвою Sunburst називають найнебезпечнішою в історії США, зазначає DW.

В кінці минулого року держсекретар США Майкл Помпео виклав версію, згідно з якою до атаки причетна Росія. Цю ж версію озвучили генеральний прокурор Вільям Баррі і обраний президент Джо Байден, пише «Комерсант». За інформацією ЗМІ, представники Білого дому ще 19 грудня хотіли опублікувати заяву про причетність Росії до атаки, але в останній момент отримали наказ скасувати публікацію.

Тим часом президент США Дональд Трамп підкреслив, що ЗМІ перебільшили масштаби події. Він також допускав, що за кібератакою може стояти Китай.

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москва не причетна до хакерських атак на урядові установи і компанії США. За його словами, «будь-які звинувачення Росії в причетності є абсолютно голослівними і скоріше є продовженням сліпої русофобії, до якої вдаються при будь-яких інцидентах».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...