У США назвали три головні провали американської розвідки в Карабасі

В ході останнього військового конфлікту в Нагірному Карабасі американська розвідка припустилася трьох серйозних помилок, які помітно послабили позиції США в регіоні.

Провали розвідників назвало американське видання The National Interest.

Першим з них стало те, що загострення ситуації в Карабасі, по всій видимості, застало влади США зненацька. Як зазначає газета, очевидно, що Азербайджан погоджував свої плани з Туреччиною, в тому числі, швидше за все, обговорювалася саме військова допомога з боку Анкари в передбачуваному конфлікті. При цьому в кінці березня заступник держсекретаря США Стівен Біган (Stephen Biegun) підписав з Азербайджаном угоду про те, що Баку буде вирішувати всі наявні в регіоні проблеми виключно дипломатичним шляхом — це дозволило американській стороні продовжити поставляти Азербайджану військову допомогу. З цього випливає, що або в Держдепартаменті вважали за краще проігнорувати відомості про можливу підготовку Баку до військового конфлікту, або в США і зовсім не знали про плани Азербайджану.

Другою помилкою американської розвідки стало те, що вона не змогла передбачити введення російських миротворців у Нагірний Карабах, вважає The National Interest. Так, влада США надмірно покладалися на роботу в рамках Мінської групи ОБСЄ, в той час як президент Росії Володимир Путін «просто побачив можливість ввести в регіон російські війська і скористався нею».

Крім того, пише видання, до сих пір невідомі деталі закритих переговорів між Путіним і президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Зокрема, залишається загадкою, чи включають домовленості між лідерами двох країн пункти, що стосуються розділу сфер впливу за межами Нагірного Карабаху. Як вважає газета, Ердоган міг погодитися на посилення присутності Росії в сирійському Ідлібі в обмін на підтримку Путіним участі Анкари в миротворчому процесі в Карабасі.

У підсумку, відзначає The National Interest, через подібні прорахунків інтересам США в регіоні було завдано істотної шкоди. Так, «демократична революція» в Вірменії тепер знаходиться під загрозою, в регіоні загострюється проблема з біженцями, а вплив Росії зростає і в Азербайджані. Крім того, зросла і роль Туреччини.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...