У США назріває великий скандал через Трампа і Huawei

У США назріває великий скандал через Трампа і Huawei

На саміті G20 президент США Дональд Трамп зробив несподівану заяву про те що найближчим часом він скасує свої ж санкції проти китайської компанії Huawei.

Це викликало шквал критики в конгресі США, і раднику президента довелося виправдовуватися в ефірі телеканалу Fox News.

“Торгова політика Дональда Трампа викликає у американських айтішників холодний піт, і це ще слабо сказано”, – пише французька Le Figaro.

Показова також історія з Google, яка в числі перших оголосила, що позбавить смартфони Huawei доступу до своєї операційної системи Android. За словами засновника і генерального директора китайської компанії Женя Чженфея, в результаті американці недорахуються майже мільярда користувачів.

Днями у перелік пристроїв, що підтримують сервіс Google Play, внесена вся лінійка смартфонів Honor 20 і 20 Pro. Цей бренд належить Huawei. Корпорація Microsoft теж вирішила припинити війну і повернула в офіційну дистрибуцію заборонені ноутбуки Huawei MateBook 13, MateBook і MateBook X Pro.

Тиждень тому близько 20 різних консорціумів США по стандартизації (NFC Forum, Broadband Forum, HDMI Forum, Ethernet Alliance і інші) звернулися до міністерства торгівлі зі спільним листом про те, що вимога виключити Huawei з процесу спільної сертифікації позбавить прийняті в країні специфікації статусу міжнародних стандартів, через що виникне конкуруюча платформа, яка сильно обмежить можливості американських компаній за межами країни.

Але, мабуть, найбільше перемир’я в торговельній війні радіє Apple, для якої Китай – головна виробнича база. Після санкцій, введених Вашингтоном проти Huawei, в Китаї розгорнулася масова кампанія по бойкоту iPhone, і продажі різко впали. Мало того, в китайських ЗМІ і соцмережах звучать заклики до офіційної заборони на продаж продукції Apple. За оцінками аналітиків Goldman Sachs, прибуток американської компанії в цьому випадку впаде на 29 відсотків.

Але експерти попереджають, що говорити про завершення торгової війни рано. Поновлення переговорів не означає укладення нової угоди, до того ж невідомо, на які поступки готовий піти Пекін, крім збільшення закупівель американської сільгосппродукції. Та й сам Дональд Трамп, як не раз бувало, в будь-який момент може передумати і ввести обіцяні раніше мита на китайські товари на суму 300 мільярдів доларів. Тим більше, що на нього вже обрушилася хвиля критики з конгресу: сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Марко Рубіо нагадали президенту його ж заяви про те, що Huawei “загрожує національній безпеці США”, і повідомили про намір об’єднатися з демократами заради збереження цих санкцій на законодавчому рівні.

Фото Reuters.

Поділитись