У США найбільша кількість смертей від коронавірусу у світі

 Зараз у США більше півмільйона випадків людей, заражених на коронавірус. Тільки в штаті Нью-Йорк  більше випадків,  ніж у будь-якій іншій країні. У США також найбільше смертей, пов’язаних з коронавірусом у світі. Крім того, пандемія коронавірусу заразила 1,7 мільйона людей по всьому світі та вбила понад 109 000 осіб.

Станом на 11 квітня в штаті Нью-Йорк 181 026 випадків захворюванності на коронавірус, а це вище, ніж в Іспанії (161 852 випадки) та Італії (152 271), тобто країнах з чисельністю населення в багато разів більше, ніж Нью-Йорку. Хвороба вбиває нью-йоркчан непропорційно. З 20 389 загиблих у США 8 627 або 42% сталися в Нью-Йорку. Рівень смертності становить 4,7% порівняно з 3,4% в інших країнах, згідно з даними CNN Центру системних наук та інженерії університету Джона Хопкінса .

Нью-Йорк та його приміські округи — Нассау, Суффолк, Вестчестер та Рокленд — несуть відповідальність за 93% загальної кількості справ у всій країні. Крім того, у Нью-Йорку рівень смертності Ковід-19 приблизно на 6% вищий, ніж у більшості країн.

Нью-Йорк, на сьогоднішній день, є найнаселенішим містом у країні, де налічується понад 8 мільйонів людей, а це вдвічі більше, ніж у Лос-Анджелесі.

Covid-19 поширюється найлегше, коли люди збираються разом — у церквах або на круїзних суднах, на заходах на свіжому повітрі, таких як концерти або в невеликих квартирах з кількома сусідами по кімнаті або багатодітними сім’ями. Густота населення Нью-Йорка , близько 27 000 чоловік на квадратний кілометр, найвища в країні.

У Нью-Йорку робиться найбільше тестувань по країні.

Крім того, нинішня порада — залишайтеся вдома, якщо ви хворі, і не піддаєтеся тестуванню. Більш зріла епідемія — це завжди більша епідемія.

Висока смертність у Нью-Йорку пов’язана з трагічним перенасиченням лікарень міста. Ми ніколи не дізнаємося, скільки людей загинуло через невмілу підготовку країни до пандемії, але вплив, безумовно, є значним. Проте рівень смертності близько 6% є досить високим. На жаль, найімовірнішим поясненням високого рівня смертності є хронічно неадекватна медична допомога, яка надається бідним людям по всьому Нью-Йорку, так і в решті країни. Зрозуміло, що важкі захворювання не були розподілені однаково за расовою та етнічною приналежністю.

Чорношкірі та латиноамериканські нью-йоркці становлять 51% населення міста, і на них припадає 62% смертей Ковіда-19. У них вдвічі більший показник смертності порівняно з білими.

Ця розбіжність, ймовірно, є наслідком кількох факторів. Такі супутні захворювання, як гіпертонія та діабет, сильно пов’язані зі смертю від Covid-19 і частіше зустрічаються у чорних та латиноамериканських громадах. Високий відсоток таких хвороб саме через відсутність відповідної медичної допомоги. У США темношкірі люди не можуть знайти хорошу медичну допомогу з причин вітсутності грошей.

Переклад Володимира Малініна 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...